14 listopada 2015

[07#] V Salon Ciekawej Książki w Łodzi – Informacja prasowa


Witajcie kochani!

Dzisiaj przychodzę do Was z garścią informacji dotyczących V Salonu Ciekawej Książki w Łodzi, który już za tydzień zagości ponownie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, czyli w przepięknej Białej Fabryce na ul. Piotrkowskiej 282. W tym roku wydarzenie to zaplanowano w przedostatni miesiąc listopada, czyli na 20-22 XI. Wprawdzie daleko im jeszcze do tych targów odbywających się np. w Krakowie, czy też w Warszawie, ale mam nadzieję, że za  kilka(naście) lat będziemy mogli konkurować z innymi targami książki w Polsce.

♦ Podstawowe informacje 

V Salon Ciekawej Książki odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada 2015r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul.  Piotrkowska 282). 

Godziny zwiedzania:
20 listopada (piątek) - od 10:00 do 18:00
21 listopada (sobota) - od 10:00 do 18:00
22 listopada (niedziela) - od 10:00 do 16:00

Wstęp:
Bilet normalny jednorazowy - 6.00 PLN
Bilet ulgowy jednorazowy - 4.00 PLN
Dzieci do lat 10 bezpłatnie - 0.00 PLN
Emeryci i Renciści - 0.00 PLN

♦ Atrakcje 

Salon Ciekawej Książki, czyli trzy piętra kultury

Bogata oferta wydawnictw, nowości książkowe, spotkania z najpopularniejszymi polskimi autorami, kreatywne warsztaty dla dzieci, strefa gier, bookcrossing, spotkania poświęcone historii Łodzi, a nawet rozszerzona rzeczywistość! To atrakcje tegorocznej V edycji Salonu Ciekawej Książki.

Salon Ciekawej Książki rozpoczyna się już za dwa tygodnie (20 – 22.11). Wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw działających na polskim rynku. Są wśród nich zarówno te największe, proponujące literaturę dziecięcą, piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże, jak i mniejsze, często rodzinne firmy, oferujące literaturę dla koneserów. Wydawnictwa, które gościmy przygotowały wiele nowości książkowych, dostępnych w specjalnej ofercie. Swoją ofertę zaprezentują m.in. Czarna Owca, Helion, Znak, Agora, Nasza Księgarnia, Zakamarki, Sonia Draga, Burda Publishing National Geographic, Karakter, Zeszyty Literackie, Media Rodzina, Alegoria, a także Wydawnictwo Galaktyka, Literatura i Księży Młyn.

Salon Ciekawej Książki to ważne wydarzenie o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Na trzech piętrach zabytkowych wnętrz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, na zwiedzających czekać będzie urozmaicony program imprez towarzyszących. Program współtworzą instytucje kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Samorządu Województwa Łódzkiego. Teatry, muzea, ośrodki kultury i  biblioteki przygotowały imprezy towarzyszące dotyczące literatury, książki oraz lokalnej historii i tradycji. Centrum Dialogu im. M. Edelmana zaprasza na spotkania poświęcone „Bałuckiej Literaturze”, a także powieści graficznej pt. „Naród Zatracenia”, prezentującej w nowatorski, popkulturowy sposób życie mieszkańców łódzkiego getta. Całości tematów poświęconych łódzkiej historii dopełnia spotkanie organizowane przez Uniwersytet Łódzki, dotyczące książki pt. „Ostatni Lodzermensch – Robert Geyer. Zmierzch historii rodu Meyerów”

Gratką dla miłośników dobrej literatury będzie z pewnością możliwość spotkania z doskonałymi, współczesnymi polskimi pisarzami. Wśród gości Salonu są m.in. Katarzyna Bonda, Vincent V. Severski, Jerzy Bralczyk, Jacek Dehnel, Stefan Turschmid, Michał Ogórek czy Krzysztof Beśka.

Tradycją Salonu Ciekawej Książki są warsztaty edukacyjne, przeznaczone dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przygotowały je instytucje na co dzień zajmujące się wychowaniem i edukacją młodzieży. Zajęcia pobudzają  wyobraźnię, mają również inspirować do twórczego myślenia. Ich ideą
jest rozwijanie pięknej pasji czytania. Bardzo ciekawie zapowiadają się spektakle Wędrownego Autorskiego Teatru Lalek „Małe Mi” pt. „FINTIKLUSZKI – folkowe okruszki”, w których w sposób zabawny i sugestywny wskrzeszony zostanie świat bajkowych postaci. Narodowe Centrum Kultury przeprowadzi warsztaty z edukacji ekonomicznej, w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury”. „Zaskórniaki” będzie można oglądać również „na żywo” w formie wystawy. Z kolei historię Łodzi najmłodsi będą mogli poznać podczas warsztatów pt. „Moda od Scheiblera”, organizowanych przez MBP Łódź-Górna. Salon Ciekawej Książki to połączenie tradycji z nowoczesnością. Wydawnictwo Galaktyka zaprezentuje nowatorskie wydanie książki pt. „Mały Książę” z rozszerzoną rzeczywistością. Książka wydana w takiej formie zyskuje inny wymiar. Korzystając ze smartfona lub tabletu można zobaczyć więcej niż czytając książkę tradycyjną. Rozszerzona rzeczywistość to doskonały sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni.

Partnerem Salonu Ciekawej Książki jest Dom Literatury w Łodzi.

Więcej informacji na www.salonciekawejksiazki.pl


Widzimy się zatem za tydzień! Jeśli ktoś miałby ochotę się ze mną spotkać, to zapraszam do kontaktu :)

5 komentarzy:

 1. Ja będę tylko w niedzielę. Niestety w tym roku jakoś bardzo skromnie z programem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, no to może uda się nam jakoś spotkać :) Zwłaszcza, że mam dla Ciebie kolejna porcję książek ^^

   Dzosefinn, oczywiście liczę na to, że się spotkamy na "salonach" :D

   Usuń
 2. Niestety w tym czasie będę w Poznaniu, więc nie ma szans na pojawienie się na wydarzeniu :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Łódź niestety za daleko jest ode mnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, jak zwykle za daleko. Ale Tobie życzę udanej zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...