5 czerwca 2015

[#1] Nowości wydawnicze - MAJ


Witajcie kochani

Dawno na blogu nie przedstawiałam żadnych zapowiedzi, co mnie niezmiernie zasmuca, ponieważ uświadomiło mi to, ile przyjemności z życia zabiera pisanie pracy magisterskiej. Jak zauważyliście staram się częściej być aktywną w blogosferze, lecz jeszcze nie jest to samo, co było jakiś czas temu. Powracając jednak do głównego tematu niniejszego posta, a mianowicie zapowiedzi: niedawno dosyć dużo czasu myślałam nad ideą publikowania informacji o książkach, które mają wkrótce pojawić się na rynku wydawniczym. Często bywa tak, że wydawcy, z różnych dla nich względów przesuwają premiery swoich tytułów, przez co w sieci tworzy się swoisty chaos. Dlatego postanowiłam zmienić formę wcześniejszych „Zapowiedzi” na „Nowości wydawnicze”. Posty te będą zawierać publikacje, które ukazały się w danym miesiącu i zwróciły moją uwagę. Oczywiście zestawienie to będzie subiektywną listą książek, które z chęcią bym przeczytała i będzie się ono pojawiać pod koniec danego miesiąca (będę się starać, aby był to ostatni dzień miesiąca, bądź na początku nowego). Myślę, że dzięki temu cykl tych postów stanie się dla wielu książkomaniaków wiarygodnym źródłem wiedzy. Wydaje mi się, że to wszystko, co miałam Wam do przekazania, dlatego zapraszam na pierwszą odsłonę „Nowości wydawniczych – MAJ”.

~*~

źródło: Matras
Cecelia Ahern
Kiedy cię poznałam
  
♦ Wydawnictwo: Akurat
♦ Cena: 34,90 zł

Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z firmy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby bolesną pustkę. W bezsenne noce podgląda sąsiada z przeciwka, Matta Marshalla, znanego radiowego didżeja. Jasmine szczerze nienawidzi go za to, że podczas jednej z audycji nie zareagował na złośliwe komentarze dotyczące osób z zespołem Downa. Zawieszony za wybryki na antenie Matt pije, awanturuje się, jest utrapieniem dla okolicy. Zbieg okoliczności sprawia, że Jasmine coraz lepiej go poznaje i zaczyna po trosze uczestniczyć w jego życiu. Każde z nich zmaga się z innymi przeciwnościami, każde musi pokonać inne problemy, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że mogą być dla siebie wsparciem i że niechęć od przyjaźni dzieli niekiedy tylko jeden krok.

~*~

źródło: Czwarta Strona
Agnieszka Olejnik
Dziewczyna z porcelany

♦ Wydawnictwo: Czwarta Strona
♦ Cena: 36,90 zł

Kobieta potrzebuje mężczyzny, nie chłopca…

Światem Michała rządzą pieniądze i piękne kobiety. Rozchwytywany fotograf, przebojowy student informatyki i model. Jeden telefon sprawia, że Michał musi natychmiast dojrzeć: porzucić swoje dotychczasowe, studenckie życie, wyprowadzić się z dużego miasta i przenieść w rodzinne strony, by zaopiekować się młodszym bratem. Zuzanna, nauczycielka języka rosyjskiego i rozwódka, jest sąsiadką Michała i opiekunką jego młodszego brata. Kompletnie nie pasuje do jego wyobrażenia atrakcyjnej kobiety. Z czasem jednak chłopak zaczyna dostrzegać jej niezwykłe włosy oraz porcelanową cerę. Zuzanna zaczyna go fascynować. Okazuje się jednak, że samo uczucie nie wystarczy, aby zbudować trwałą relację.

~*~

źródło: Świat Książki
Claire North
Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta

♦ Wydawnictwo: Świat Książki
♦ Cena: 36,90 zł

Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu.

Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.

Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz.

Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze… Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.

Oto opowieść o wcześniejszych – i późniejszych – wydarzeniach z życia Harry’ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.

~*~

źródło: Świat Książki
Leena Parkkinen
PS. Nie szukajcie mnie

♦ Wydawnictwo: Świat Książki
♦ Cena: 34,90 zł

Latem 1947 roku na wyspie Fetknoppen z morza zostają wyłowione zwłoki nastoletniej Kersti. Policja szybko aresztuje podejrzanego: Sebastiana Valtera, starszego brata osiemnastoletniej Karen, do której na zawsze przylega etykietka „siostry mordercy”.

Sześćdziesiąt pięć lat później Karen ucieka z domu swojego syna Erika, wsiada do błękitnego plymoutha fury rocznik 1956 i jedzie na Fetknoppen, aby tam poskładać puzzle w logiczną całość i ustalić, kto naprawdę zamordował Kersti. Wkrótce staje się świadkiem napadu na warsztat samochodowy i w dalszą drogę zabiera ze sobą jedną z włamywaczek, siedemnastolatkę w zaawansowanej ciąży. Tak zaczyna się niezwykła przyjaźń kompletnie różnych od siebie kobiet i podróż, której finału nie przewidziałaby żadna z nich.

~*~

źródło: Otwarte
Collen Hoover
Maybe Someday

♦ Wydawnictwo: Otwarte
♦ Cena: 36,90 zł

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.

Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.

Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…

„Maybe Someday” to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.

~*~

źródło: Grupa Wydawnicza Foksal
Romina Rowell
Zodiak (tom 1)
  
♦ Wydawnictwo: YA! (Grupa Wydawnicza Foksal)
♦ Cena: 39,99 zł

Pierwsza część porywającego galaktycznego cyklu inspirowanego astrologią.

Świat stanął na krawędzi chaosu: galaktykę Zodiaku i jej Dwanaście Domów nawiedza seria zaburzeń pogodowych, niosących śmierć i zniszczenie.

Rho, 16-letnia mieszkanka konstelacji Raka, ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Musi przekonać nieświadomych Strażników pozostałych jedenastu domów, że zaburzenia mogą być związane z powrotem Ochusa, mitycznego założyciela Trzynastego Domu. Tylko, kto uwierzy nowej Strażniczce Domu Raka? 

Wyścig z przeznaczeniem trwa…

~*~

źródło: Grupa Wydawnicza Foksal
Rebecca Lim
Mercy. Miłosierna

♦ Wydawnictwo: YA! (Grupa Wydawnicza Foksal)
♦ Cena: 34,90 zł

Nowa trylogia dla młodzieży!

Historia upadłego anioła, który musi odbyć długą podróż, by odkupić winy i na nowo poznać siebie.

Kim jest Mercy? Ile ma lat? Jak się tu znalazła? Na te pytanie ona sama, wygnany z raju anioł, nie zna odpowiedzi. Jej dusza tym razem utknęła w ciele nastoletniej Carmen. Dziewczyna jest solistką, a chór, w którym śpiewa, ma dać ważny wyjazdowy koncert w tajemniczym mieście Paradise. Mercy-Carmen trafia do domu rodziny, w której przed laty wydarzyła się tragedia – zaginęła Lauren, córka gospodarzy. Mimo że wszyscy są głęboko przekonani, że dziewczyna nie żyje, jej brat wciąż usiłuje ją odnaleźć. Dzięki paranormalnym zdolnościom Mercy jego poszukiwania wkraczają na nowe tory.

~*~

źródło: Replika
Susanna Kaysen
Przerwana lekcja muzyki

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Cena: 29,90 zł

Wrażliwość to nie choroba! 

Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów.

Wrażliwa, mająca problemy emocjonalne, nie potrafiąca odnaleźć się w otaczającym ją świecie Susanna po próbie samobójczej zostaje umieszczona przez swoich rodziców w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznane zostaje u niej występowanie osobowości borderline.
Początki szpitalnego życia są dla Susanny bardzo trudne, nie potrafi się pogodzić z rygorem, który zostaje jej narzucony już pierwszego dnia. Dziewczyna spotyka tu całą gamę barwnych charakterów i zaburzeń – od kleptomanki Giorginy przez molestowaną seksualnie, uzależnioną od valium i kurczaków Daisy, oszpeconą w trakcie pożaru Polly, aż po dominującą, żywiołową socjopatkę Lisę. Susanna szybko orientuje się, że bycie wzorową pacjentką nie jest tu mile widziane – kwitnie nielegalny handel valium, niesfornej Lisie zdarzają się ucieczki, a pielęgniarka Val lubi przymykać oko, na niektóre przewinienia. 

~*~

źródło: Replika
Thomas Hardy
Tessa d’Uberville. Historia kobiety czystej

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Cena: 34,90 zł

Jedna ze stu najważniejszych książek wszechczasów! 

Kontrowersje, jakie wzbudziła książka Thomasa Hardy’ego, Tessa D’Urberville, ukazując otwarty portret seksualnej hipokryzji społeczeństwa epoki wiktoriańskiej, tylko przyczyniły się do tego, że stała się ona komercyjnym sukcesem natychmiast po ukazaniu w roku 1891. 

Ufna i bezbronna Tessa zostaje w myśl przyjętych ówczesnych zachowań wystawiona przez własną rodzinę jako atrakcyjny towar, by zyskać majątek. Bezlitośnie uwiedziona i wykorzystana przez rzekomego przyszłego męża, w konsekwencji samotnie rodzi dziecko, które wkrótce umiera. Wówczas Tessa spotyka młodego idealistę, Angela Clare’a. Ostatecznie jednak, kiedy poznaje jej przeszłość, ten odrzuca ją. Pozbawiona nadziei i środków do życia, będąc ofiarą obłudnej, skostniałej angielskiej moralności, Tessa ucieka przed cierpieniem, decydując się na straszny, desperacki krok.
Bogaty, poetycki język, którym Hardy kreśli wstrząsającą historię miłości, zdrady oraz zbrodni, w połączeniu z krytyką społecznych konwenansów wraz z dogłębną refleksją nad rolą przeznaczenia w ludzkim życiu sprawiają, że Tessa D’Urberville należy do najbardziej poruszających i pamiętnych powieści Hardy’ego. 

W 1979 roku na podstawie powieści powstał wielokrotnie nagradzany i doceniony przez krytykę film Romana Polańskiego z Nastassją Kinski w roli głównej, a roku 2008 nakręcono dokonały serial z Gemmą Arterton. 

~*~

źródło: Replika
Janet Frame
Twarze w wodzie

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Cena: 29,90 zł

Nigdy nie okazywałam agresji. Nigdy na nikogo nie naskakiwałam. Byłam tylko przestraszona, zagubiona, przygnębiona.

U młodej nauczycielki, Istiny Mavet, zdiagnozowano chorobę psychiczną. Przebywała w szpitalach psychiatrycznych, doznając wiele krzywd, cierpienia i upokorzenia.
Po kilku latach, unikając operacji mózgu – lobotomii, opuściła ośrodek. Twarze w wodzie to przejmująca opowieść o wyobcowaniu i niezrozumieniu. Szpital psychiatryczny nadal jest miejscem objętym społecznym tabu, jednak szpital psychiatryczny początku XX wieku często był również rodzajem usankcjonowanego społecznie więzienia nie tylko dla psychicznie chorych, lecz również dla wrażliwych i nieprzystosowanych umysłów uciekających w świat fantazji. Trudne doświadczenia: zmagania z chorobą, metody leczenia, opieka personelu, panujące warunki na oddziałach psychiatrycznych nie zniszczyły osobowości bohaterki. Jednak nie wszyscy mieli tyle odwagi i szczęścia. Janet Frame ukazała także losy innych pacjentów, przybliżając ich świat, codzienność, lęk i bezradność w obliczu postawionych diagnoz, dając nam możliwość głębokiego współodczuwania ich bólu i bezsilności.

~*~

źródło: Matras
Santiago Pajares
Książka, której nie ma

♦ Wydawnictwo: Pascal
♦ Cena: 39,90 zł

Wciągająca powieść o poszukiwaniu autora bestsellerowej sagi

Madryt. David Peralta pracuje w wydawnictwie, które opublikowało bestsellerową sagę pt. Spirala. Książki z tej serii sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie, a czytelnicy niecierpliwie czekają na kolejny tom. Problem w tym, że wydawca od czterech lat nie otrzymał następnej części mistrzowskiego dzieła. Sytuację pogarsza głęboko skrywany sekret – nikt nie wie, kto jest autorem powieści...

Podczas gdy przyszłość wydawnictwa wisi na włosku, David dostaje zadanie odszukania tajemniczego autora. Ale jak znaleźć człowieka, który robi wszystko, by zachować anonimowość? Enigmatyczne wskazówki zaprowadzą redaktora do wioski w Pirenejach, zamieszkiwanej przez wyjątkowych ludzi. Nieoczekiwanie dzięki tej podróży David spojrzy na swoje życie z zupełnie nowej perspektywy.

W tym samym czasie w Madrycie… pewien egzemplarz Spirali w przedziwny sposób wpływa na losy czterech innych osób.

Wciągająca, pełna ciepła i humoru opowieść o tym, że jedna książka może odmienić życie człowieka w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

~*~

źródło: Filia
Lisa Genova
Sekret O’Brienów

♦ Wydawnictwo: Filia
♦ Cena: 39,90 zł

Joe O’Brien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem. Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Początkowo przypisuje te niepokojące objawy stresującej pracy, ale wraz z ich uporczywym nasilaniem postanawia umówić się na wizytę u neurologa. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny. To pląsawica Huntingtona.

Pląsawica Huntingtona to śmiertelna choroba neurogeneratywna, na którą jak do tej pory nie znaleziono lekarstwa. Każde z czwórki dzieci Joe ma pięćdziesiąt procent szans odziedziczenia choroby ojca i ich los może wyjaśnić jedno badanie krwi. Obserwując swoją przyszłość w pogarszającym się stanie Joego, dwudziestojednoletnia Katie zmaga się z pytaniami pod jakimi stanęło jej ledwie rozpoczęte, dorosłe życie. Czy chce wykonać test? A jeśli posiada chorobowy genotyp? Czy potrafi żyć w nieświadomości?

Wraz z nasileniem się objawów Joe traci odznakę i wiele więcej. Próbuje nie tracić nadziei i z godnością stawiać czoło chorobie, podczas gdy Katie i jej rodzeństwo szukają w sobie odwagi, by zmierzyć się z losem.

~*~

źródło: Filia
Heather Gudenkauf
Drobne kłamstwa

♦ Wydawnictwo: Filia
♦ Cena: Darmowy ebook na VIRTUALO.PL

Ellen Moore, pracownik społeczny, zostaje wezwana, gdy w miejskim parku pod pomnikiem bogini Leto zostaje znaleziona martwa kobieta ze śpiącym u boku czterolatkiem.
Ellen próbuje ustalić tożsamość chłopca. Wraz z przyjacielem, policjantem, próbują ustalić,
czy morderstwo nie jest dziełem seryjnego mordercy, który trzynaście lat temu w podobny sposób zabił inną kobietę.

Im bardziej Ellen angażuje się w tę sprawę, tym więcej odkrywa niepokojących śladów. Zaczyna rozumieć, że ma mało czasu.

Jeśli zawiedzie i nie rozwikła zagadki, kolejna matka poniesie ofiarę.

~*~

źródło: Amber
Taylor Jenkins Reid
Rozstańmy się na rok

♦ Wydawnictwo: Amber
♦ Cena: 37,80 zł

Zakochać się to najłatwiejsza część związku…

Przedtem:
11 lat temu Lauren i Ryan zakochali się bez pamięci.
9 lat temu pierwszy raz się pokłócili…
6 lat temu wzięli ślub.
A potem? Potem zaczyna być coraz gorzej…

Teraz:
Działają sobie na nerwy. Nie wytrzymują już ze sobą. Kłócą się. Nie ufają sobie. Oskarżają się o wszystko. Są coraz bardziej dalecy, osobni.
Co się z nimi stało? Czy po prostu przestali się kochać?
Wtedy Ryan proponuje, żeby rozstali się na rok. „Zobaczymy, jak to jest być bez siebie… Może rozłąka pozwoli nam spróbować znowu…”
Jest tylko jeden warunek: nie mogą się ze sobą kontaktować. Poza tym wolno im wszystko… 

16 komentarzy:

 1. O kilku z tych książek nie miałam pojęcia, dzięki za pokazanie ich ;)

  Galeria Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowe wydanie Przerwanej lekcji muzyki? Chyba czas się zaopatrzyć :) Chciałabym też Twarze w wodzie. Maybe someday, Zodiak i Augustus już na mnie czekają, a Mercy mam za sobą :)
  Książka, której nie ma wydaje się natomiast dość intrygująca :) Ciekawy pomysł

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przerwana lekcja muzyki" - fantastycznie, że znowu ją wydadzą, bo nigdzie nie mogłam jej dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać aż przeczytam "Maybe someday". A "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta" brzmi ciekawie.
  gabxreadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dużo ciekawych pozycji :D
  Nic tylko czytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie ten tytuł Pierwszych piętnaście żywotów - to może być całkiem niezła książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przerwaną lekcję muzyki przeczytałam w oryginale, bo polskie wydanie osiągało horrendalne ceny. Dobrze, że zdecydowali się na wznowienie.

  OdpowiedzUsuń
 8. To dobry okres wydawniczy. Dużo interesujących pozycji. Sekret O'Brienów polecam, a sama chciałabym przeczytać Pierwszych piętnaście żywotów... przed chwilą czytałam recenzję i czuję się całkowicie zachęcona.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam już okazję czytać "Kiedy cię poznałam" i nawet mi się podobało, jednak nie zrobiło na mnie zbyt dużego wrażenia. Poza tym jestem szczególnie ciekawa "Maybe someday" oraz "Dziewczyny z porcelany" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zodiak ogromnie mnie interesuje!

  OdpowiedzUsuń
 11. Przerwana lekcja muzyki, Książka, której nie ma oraz Twarze w wodzie ogromnie mnie zainteresowały!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ahern, Olejnik, Parkkinen i Hoover to takie moje must have! A "Rozstańmy się na rok" czytałam, bardzo miło wspominam. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Maybe someday już za mną, a Pierwszych piętnaście żywotów oraz Zodiak czekają na przeczytanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajne propozycje ja w pierwszej kolejności wrzucę w swoje "chcę przeczytać": "Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta" brzmi intrygujaco

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny pomysł, na zmianę, wydaje mi się o wiele bardziej praktyczna ;) Dla mnie zło wcielone bo będę zaglądać i wrzucać znowu miliardy książek, które chce przeczytać, a czasu tak mało ;)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...