16 lutego 2015

[#18] Zapowiedzi


Witajcie kochani, dzisiaj dzięki pięknemu słońcu i jakiejś takiej wewnętrznej sile postanowiłam przybliżyć Wam nowości i zapowiedzi drugiego miesiąca 2015 roku, czyli z lutego. Jesteście gotowi?

~*~

źródło: Matras
Paul Glaser
Tańcząc z wrogiem

♦ Wydawnictwo: Rebis
♦ Premiera: 3 lutego 2015
♦ Strony: 332
♦ Cena: 44,90 zł

Porywająca historia żydowskiej nauczycielki tańca wplątanej w drugowojenny koszmar.

Rosie uczyła tańca w całej zachodniej Europie. Nim skończyła dwadzieścia pięć lat, zdążyła stracić ukochanego w wypadku lotniczym, poślubić niewłaściwego mężczyznę i znaleźć pocieszenie w ramionach innego. Gdy do władzy doszli naziści, przeszła przez kilka obozów koncentracyjnych, ale energia, niewiarygodna zaradność i żywiołowy urok pozwoliły jej przetrwać - lekcje tańca udzielane esesmanom stały się przepustką do życia. Spośród tysiąca dwustu osób, które przybyły jednym transportem wraz z nią do hitlerowskiego obozu w Auschwitz, przeżyło jedynie osiem.

~*~

źródło: Feeria
Magdalena Kołowska
Dlatego mnie kochasz

♦ Wydawnictwo: Feeria
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 432
♦ Cena: 37,90 zł

     Książki często dzielą bohaterów na dobrych i złych, a my, czytając je, zapominamy, że w prawdziwym życiu nic nie jest czarno-białe. Czasami musimy dokonywać trudnych wyborów, krzywdzimy innych, chociaż wcale nie mamy takiego zamiaru. Zdarza się, że nie istnieje rozwiązanie dobrego dla wszystkich, albo trzeba na nie bardzo długo czekać. Bywa, że na lata wikłamy się w układy, z których nie umiemy wyjść. Nierzadko nie znajdujemy oparcia wśród najbliższych, a czasami dom jest źródłem najgorszego koszmaru, z którego tak trudno się uwolnić. Czy poszukiwanie miłości poza nim jest wtedy godne potępienia?

     Agata poznała Marcina już jako licealistka. Wcześnie za niego wyszła i nagle w pewnym momencie okazało się, że bez ukończonych studiów i z dwójką małych dzieci jest całkowicie zależna od męża i mu podległa. Ten idealny z pozoru, przystojny i dobrze zarabiający mężczyzna nie cofa się przed podniesieniem na nią ręki. Sytuacja komplikuje się, gdy, zajmując się budową domu, Agata poznaje Tomka, ich nowego sąsiada. W tej historii nie będzie jednak szybkiego happy endu… A może wcale go nie będzie?

~*~

źródło: Matras
Julia Fiedorczuk
Nieważkość

♦ Wydawnictwo: Marginesy
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 288
♦ Cena: 34,90 zł

     Jeden majowy dzień w życiu trzech z pozoru bardzo różnych kobiet. Zuzanna, dobrze sytuowana warszawianka pracuje w agencji reklamowej; ekscentryczny szef wysyła ją z misją służbową do Aten, gdzie ma za zadanie dotrzeć do kilku młodych artystów, których prace mają być wykorzystane w nowym projekcie. Helena, matka dwójki dzieci, sprząta w ośrodku konferencyjnym Atena wykonując, dzień po dniu, te same syzyfowe prace. Ewa, bezdomna mistyczka, dryfuje po ulicach miasta w poszukiwaniu alkoholu i miejsca do spania – skrawków raju. Łączy je przeszłość: wszystkie dorastały w małym podwarszawskim miasteczku, odkrywając przyjaźń i miłość. Tragiczne zdarzenie, jakim było zaginięcie szkolnego kolegi, położyło kres niewinności, rzucając cień na ich dalsze losy, sprawiając, że każda z nich stała się, na swój sposób, nieważka. Trzy kobiety, z których każda, w poszukiwaniu samej siebie, musiała zejść do innego piekła. Trzy losy naznaczone namiętnością i pragnieniem piękna. Zmierzch majowego dnia każdej z nich przyniesie inne rozwiązanie. Bolesna, zmysłowa, pełna tajemnic i mrocznego erotyzmu opowieść o poszukiwaniu duchowej wolności.

~*~

źródło: Znak
Eric Emmanuel Schmitt
Napój miłosny

♦ Wydawnictwo: Znak
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 80
♦ Cena: 24,90 zł

     Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp.

     Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?

     Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia…

~*~

źródło: Świat Książki
Ron Rash
Serena

♦ Wydawnictwo: Świat Książki
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 440
♦ Cena: 34,90 zł

     Jest rok 1929, świeżo poślubieni George i Serena Pembertonowie przyjeżdżają z Bostonu w góry Karoliny Północnej, gdzie zamierzają stworzyć imperium drzewne. Choć George żył tam wcześniej i zdążył nawet spłodzić nieślubne dziecko, Serena jest w tych okolicach nowicjuszką - szybko jednak udowadnia, że potrafi dorównać każdemu mężczyźnie: nadzoruje pracę drwali, poluje na grzechotniki, ratuje nawet życie mężowi. Razem zabijają albo niszczą bezlitośnie każdego, kto traci ich łaski. Kiedy jednak Serena się dowiaduje, że nigdy nie zajdzie w ciążę, postanawia zamordować nieślubnego syna George'a. Matka i dziecko zaczynają walkę o przetrwanie, a gdy w Serenie rodzi się podejrzenie, że George ich chroni, pełne namiętności małżeństwo Pembertonów wali się z wolna w gruzy, opowieść zaś zmierza do szokującego finału. 

~*~

źródło: Wydawnictwo Literackie
Peter Pezzelli
Pierwsza lekcja tańca

♦ Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 332
♦ Cena: 34,90 zł

     Mistrz obyczajowej, pachnącej bazylią i pomidorami opowieści powraca w wielkim stylu. Peter Pezzelli po raz kolejny zabiera nas w podróż do amerykańskiej Małej Italii. Bohaterem jego najnowszej powieści jest Fabio Terranova, mieszkający we Włoszech, młody, dobrze zapowiadający się tancerz, który marzy o karierze na Broadwayu. Nie jest mu jednak dane podbić serca amerykańskiej publiczności. W wypadku samochodowym giną jego przyjaciel Enzo oraz partnerka taneczna, Caterina. Pokiereszowany fizycznie i psychicznie Fabio wciąż na nowo przeżywa tragedię. Z demonami przeszłości rozprawi się dopiero na obcej ziemi, w Ameryce, ucząc się, pod czujnym okiem wuja trudnej sztuki artystycznego dmuchania szkła. Czy stanie się ona jego nowym fachem? A może Fabio powróci jednak do ukochanego tańca?

~*~

źródło: Znak
Colleen Hoover
Losing hope

♦ Wydawnictwo: Moondrive
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 384
♦ Cena: 34,90 zł

     Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia. 

     „Losing Hope” to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie. 

     Czy jest taka tragedia, po której nie da się odzyskać nadziei?

~*~

źródło: Feeria
Rachel van Dyken
Utrata

♦ Wydawnictwo: Feeria
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 304
♦ Cena: 32,90 zł

     Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.

     Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?   

     Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…

~*~

źródło: Matras
Abbi Glines
Odzyskane szczęście

♦ Wydawnictwo: Pascal
♦ Premiera: 4 lutego 2015
♦ Strony: 304
♦ Cena: 34,90 zł

     Związek Woodsa i Delli to jeden z tych, o których wiadomo, że będą trwać wiecznie. Tych dwoje jest dla siebie stworzonych i wydaje się, że ich miłość przetrwa wszystkie przeciwności.

     Woods stawia pierwsze kroki w roli szefa rodzinnego interesu. Czeka go wiele niełatwych decyzji i chociaż świetnie sobie radzi, wprowadzanie nowych reguł nie wszystkim się podoba. Czy uda mu się postawić na swoim? Mimo kłopotów w firmie myśli Woodsa wciąż krążą przede wszystkim wokół Delli. Dziewczyna próbuje stawić czoło przeszłości. Gdy wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku, jedno nieporozumienie burzy cały jej spokój. By go odzyskać, będzie musiała złamać Woodsowi serce i zmierzyć się z długo skrywaną prawdą.

     Czy Della podejmie walkę o samą siebie i chłopaka, którego kocha?
Jak wiele poświęci Woods, by jej nie stracić?   

~*~

źródło: Prószyński i S-ka
Alina Krzywiec
Tu jeszcze nie raj

♦ Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
♦ Premiera: 10 lutego 2015
♦ Strony: 364
♦ Cena: 32,00 zł

     Eryka i Tomasz od siedmiu lat są szczęśliwym i zgodnym małżeństwem. Wystarczy jednak czterdzieści dni, by życie Eryki przewróciło się do góry nogami, podobnie jak wartości, na których zbudowała swój związek. Gdy trzydziestoletnia pedagog szkolna dostanie zgłoszenie o przemocy w zaprzyjaźnionej rodzinie, mimowolnie pozwoli się wciągnąć w machinę sekretów, półprawd i kłamstw. Przekona się, jak cienka granica dzieli troskę od osaczenia, ambicję od chciwości. Czy jej małżeństwo z liderem ultrakatolickiej wspólnoty przetrwa próbę, jakiej zostanie poddane? Czy okaże się warte dalszych wyrzeczeń? Eryka będzie musiała dokonać trudnych wyborów, by znaleźć własną drogę do raju. 

~*~

źródło: Matras
Hanna Cygler
Złodziejki czasu

♦ Wydawnictwo: Rebis
♦ Premiera: 17 lutego 2015
♦ Strony: 368
♦ Cena: -

     Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. Miłość i zdrada, problemy małżeńskie, skrywana przez lata tajemnica -  wszystko, co przeżywają razem i osobno, jest doskonałą inspiracją dla ich twórczych umysłów. Czy połączenie horroru, romansu i kryminału to nie jest mieszanka zbyt wybuchowa?

~*~

źródło: Replika
Krystyna Śmigielska
Kochanek pani Grawerskiej

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 17 lutego 2015
♦ Strony: 400
♦ Cena: -

     Sensacja, polityka, miłość 

     Piętrzące się nieporozumienia pomiędzy małżonkami, niewinny flirt oraz chęć pomocy najbliższemu przyjacielowi odmienią całe dotychczasowe życie osobom uwikłanym w tę zawiłą historię. Za swoje polityczne aspiracje Marek zapłaci wysoką cenę − zyskując stanowisko, straci szansę na odbudowanie mocno nadszarpniętych więzi z synem, córką i z żonami… Marta, podejmując ryzykowną grę miłosną, narazi na niebezpieczeństwo biorących w niej udział mężczyzn. O rodzącą się w trudnych warunkach miłość trzeba będzie walczyć, a najzagorzalszymi wrogami kochanków mogą okazać się ich sumienia. 

~*~

źródło: Replika
Barbara Kosmowska
W górę rzeki

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 17 lutego 2015
♦ Strony: 352
♦ Cena: -

     Wydawało się, że najlepsze lata mają już dawno za sobą… Ale czy na pewno? 

     Choć minęło już sześć lat od śmierci jej męża, Lena wciąż żyje przeszłością. Tak długo pielęgnowała ukochanego, jako żona i lekarka, że nie potrafi już wyrwać się z ponurego otępienia, które sprowadza na ludzi choroba i nieodwołalna strata. Ciężka praca, stawianie granic oraz przenikliwe i ironiczne, choć niepozbawione specyficznego humoru podejście do ludzi trzymają ją w budowanej przez lata skorupie. Swoje uczucia przelewa na córkę, zamieniając rodzicielską miłość w prawo własności. Relacja między kobietami jest skomplikowana – obie pragną dla siebie nawzajem jak najlepiej, jednak nie potrafią się porozumieć. Może wakacyjny wyjazd Leny do Paryża, tym razem bez córki, ale z nowymi, wyjątkowymi towarzyszami, będzie dobrą okazją, aby jednocześnie odbyć podróż w głąb siebie i uporać się z demonami przeszłości…

~*~

źródło: Znak
Victoria E. Aveyard
Czerwona królowa

♦ Wydawnictwo: Moondrive
♦ Premiera: 17 lutego 2015
♦ Strony: 440
♦ Cena: 34,90 zł

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]

– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

~*~

źródło: Gandalf
Collen Hoover
Nieprzekraczalna granica

♦ Wydawnictwo: W.A.B.
♦ Premiera: 18 lutego 2015
♦ Strony: 304
♦ Cena: 34,90 zł

     Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenia, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa, zbyt wcześnie osieroconego. 

     Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak w momencie, gdy na drodze Willa pojawia się Vaughn, jego dawna miłość. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, mimo że wie, iż Layken może mu nie wybaczyć kłamstw. 

     Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozstaną się z Layken na zawsze i już nigdy więcej nie zobaczą?

~*~

źródło: Znak
Sarah Jio
Dom na jeziorze

♦ Wydawnictwo: Między słowami
♦ Premiera:  18 lutego 2015
♦ Strony: 304
♦ Cena: 34,90 zł

     Ada jest zastępcą redaktora naczelnego w popularnym nowojorskim magazynie. Sukcesy w pracy przyćmiewa jednak osobista tragedia. Dwa lata temu kobieta straciła w wypadku ukochanego męża i córeczkę.

     Uciekając przed bolesną codziennością, Ada postanawia zamieszkać na barce w Seattle. Tam niespodziewanie znajduje tajemniczą skrzynię i wpada na trop mrocznego sekretu sprzed lat. Pół wieku wcześniej młodziutka Penny właśnie w tym miejscu przeżywała wielką zakazaną miłość. Pewnego dnia jednak dziewczyna nagle zniknęła…

     Ada rozwiązuje tajemnicę zaginięcia Penny z pomocą Alexa, przystojnego fotografa zajmującego pobliską barkę. Stopniowo zaczyna spędzać z nim coraz więcej czasu, poznając historię, która zaskakująco splata się z jej losami.

     Czy Ada będzie miała odwagę pokochać na nowo? Kim była Penny i dlaczego nikt w okolicy nie chce o niej mówić?

~*~

źródło: Matras
Agnieszka Bednarska
Płaczący chłopiec

♦ Wydawnictwo: Black Publishing
♦ Premiera: 18 lutego 2015
♦ Strony: 312
♦ Cena: -

     Czy to możliwe, by na portrecie dziecka ciążyła straszliwa klątwa? A jeśli nie, to dlaczego wszystkie domy, w których pojawił się obraz, spłonęły?

     Portret Dominika owiany jest mroczną tajemnicą, podobnie jak jego losy. Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, czy pogłoski o klątwie są prawdziwe, czy stanowią jedynie wytwór wyobraźni. Prawdę chcą zgłębić Danielle, realistka od lat samotnie zmagająca się z życiem, i Susan Sparks, angielska arystokratka, która za błąd popełniony w przeszłości płaci wysoką cenę. Wywodzące się z odmiennych środowisk i różniące się niemal wszystkim kobiety łączy miłość do chłopca uwiecznionego na portrecie, a także pewność, że wyjaśnienie tajemnicy leży w historii dziecka sprzed lat.

     Bohaterowie Płaczącego chłopca poruszają się na granicy dwóch światów, magicznego i realnego, dla każdego z nich przebiega ona w innym miejscu, wszyscy czegoś szukają – jedni sławy, inni zemsty, zasłużonej kary, odkupienia win… A jeszcze inni drogi do domu.

~*~

źródło: Matras
Jonas Jonasson
Analfabetka, która potrafiła liczyć

♦ Wydawnictwo: W.A.B.
♦ Premiera: 18 lutego 2015
♦ Strony: 416
♦ Cena: 39,99 zł

     Autor wielkiego międzynarodowego przeboju o „Stulatku, który wyskoczył przez okno i zniknął” (aż w końcu trafił na wielki ekran w święcącej i u nas sukcesy szwedzkiej komedii pod tym samym tytułem) powraca z nową książką. Jej bohaterką jest Nombeko Mayeki, która urodziła się wprawdzie w południowoafrykańskiej dzielnicy nędzy, sercu apartheidu, ale pod szczęśliwą gwiazdą. Dzięki temu po latach przyszło jej jeść kolację z królem i premierem Szwecji. Chociaż w momencie, w którym to się zdarzyło, chyba już nic nie było w stanie jej zdziwić…

     Międzynarodowa polityka, skomplikowane zagadki matematyki i fizyki, los chińskich emigrantów, podrabianie starożytnych dzieł sztuki, fanatycy szwedzkiej monarchii, stały kontakt z bombą atomową oraz ludzie, którzy teoretycznie nie istnieją, bo nie figurują w żadnych urzędowych rejestrach, pomimo że można z nimi porozmawiać i ich dotknąć, to tylko niektóre z dziwnych rzeczy, do których przywykła Nombeko, i o których przeczytamy w tej książce. Jonas Jonasson daje lekcję historii najnowszej z przymrużeniem oka, przy okazji sprawiając, że wciągnięty w wir akcji czytelnik będzie się zaśmiewał do łez, przewracając jak najszybciej kolejne strony powieści.

~*~

źródło: Gandalf
Stephanie Lehmann
Butik na Astor Place 

♦ Wydawnictwo: Muza
♦ Premiera: 18 lutego 2015
♦ Strony: 480
♦ Cena: 39,90 zł

     Nowy Jork z przełomu XIX i XX wieku.

     Historia dwóch kobiet, które dzieli stulecie, lecz łączą dążenie do niezależności, talent do interesów oraz wyzwania, jakie stawia przed kobietą każda epoka.

     Amanda Rosebloom jest właścicielką butiku z ubraniami vintage "Astor Place". Pewnego dnia spotyka się ze starszą zamożną damą, która chce wycenić i sprzedać swoje dawne suknie. W jej mieszkaniu w kufrze ze strojami przypadkiem znajduje zaszyty w mufce dziennik. To zapiski Olive Westcott, młodej kobiety, która w 1907 roku zamieszkała na Manhattanie. Chociaż Olive żyła przed stu laty, Amanda wkrótce pojmuje, że łączy je ze sobą niezwykle silna więź.

~*~

źródło: Znak
Bogna Ziembicka
Bądź przy mnie

♦ Wydawnictwo: Otwarte
♦ Premiera: 18 lutego 2015
♦ Strony: 360
♦ Cena: 34,90 zł

     Dalsze – wojenne i powojenne – losy Zuzanny i Joachima, bohaterów powieści "Tylko dzięki miłości"

     Gdy wybucha wojna, Joachim musi uciekać z faktorii w brytyjskiej Tanganice. W Polsce została jego ukochana Zuzanna – a on nade wszystko pragnie z nią być i ją chronić. Nie wie, że śmiertelnie niebezpieczna droga przez Afrykę będzie niczym w porównaniu z okrucieństwem wojny i dramatycznymi wyborami, przed którymi stanie po jej zakończeniu. Dla niego liczy się jedno: kocha Zuzannę i oddałby za nią życie.

     Taka miłość już się nie zdarza...

~*~

źródło: Matras
Steven Galloway
Wiolonczelista z Sarajewa

♦ Wydawnictwo: Marginesy
♦ Premiera: 18 lutego 2015
♦ Strony: 222
♦ Cena: 34,90 zł

     Jest rok 1992. Sarajewo podczas oblężenia. Snajperzy sieją śmierć, a pewien wiolonczelista siedzi przy oknie i gra Adagio Albinoniego. Chwilę później na ulicy wybuch pocisku zabija dwadzieścia dwie osoby stojące w kolejce po chleb. Przez kolejne dni wiolonczelista gra oddając hołd zmarłym.

     W swojej powieści Steven Galloway opisuje historię z punktu widzenia trzech mieszkańców Sarajewa: Kenana, który usiłuje zdobyć wodę dla swoich bliskich, Dragana, który mocno przeżywa rozłąkę z synem i żoną, oraz „kontrsnajperki” o pseudonimie Strzała.

     Prawa do wydania książki zakupiło 30 krajów, sprzedano także prawa do ekranizacji.

~*~

źródło: Prószyński i S-ka
Diane Chamberlain
Milcząca siostra

♦ Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
♦ Premiera: 19 lutego 2015
♦ Strony: 456
♦ Cena: 38,00 zł

     Riley MacPherson przez całe życie sądziła, że jej starsza siostra Lisa we wczesnej młodości popełniła samobójstwo. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, odnajduje dowody, że to nieprawda. Lisa żyje. Przybrała nową tożsamość. Dlaczego jednak przed laty postanowiła uciec z domu i jakich tajemnic strzeże do dziś? Poszukując prawdy, Riley musi zdecydować, co przeszłość oznacza dla jej obecnego życia.

     A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie… Co byś zrobiła? Czy chciałabyś poznać prawdę?

~*~

źródło: Matras
Jude Deveraux
Prawdziwa miłość

♦ Wydawnictwo: Black Publishing
♦ Premiera: 25 lutego 2015
♦ Strony: 472
♦ Cena: -

     Piękna wyspa, tajemniczy mężczyzna, i mnóstwo sekretów

     Pewnego dnia Alix Madsen, świeżo upieczona absolwentka architektury, dowiaduje się, że daleka znajoma jej matki, Adelaide Kingsley, wymieniła ją w testamencie. Z jakiegoś powodu kobieta chciała, by Alix spędziła rok w jej domu na urokliwej wyspie Nantucket. Alix jest zaskoczona propozycją i nie zamierza z niej skorzystać. Niebawem jednak jej życie wywraca się do góry nogami – porzucona przez chłopaka, zmienia zdanie i wyjeżdża na wyspę. Tam czeka ją niespodzianka, tuż po zejściu z promu dostrzega swojego idola – sławnego architekta Jareda Montgomery’ego. Początkowo myśli, że on spędza na Nantucket wakacje, ale szybko okazuje się, że mężczyzna dziedziczy dom Kingsleyów i nie jest zadowolony z jej przybycia… Co łączy Alix Madsen z wyspą Nantucket? I przede wszystkim jaką tajemnicę kryje stary dom?

~*~

źródło: Fronda
Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Niezłomna. Zachowała godność w łagrach.

♦ Wydawnictwo: Fronda
♦ Premiera: 27 lutego 2015
♦ Strony: 200
♦ Cena: 29,90 zł

     Anna Górska wychowała się w polskiej rodzinie na kresach wschodnich. Z domu wyniosła miłość do ojczyzny, bezgraniczną wiarę w Boga i wierność zasadom moralnym. Należała do harcerstwa, a po wybuchu wojny wstąpiła w szeregi Armii Krajowej. Aresztowana przez Rosjan, osadzona w więzieniu i poddawana brutalnym przesłuchaniom, przebywała w celi śmierci. Ostatecznie otrzymała wyrok 25 lat katorgi w najcięższych łagrach Syberii.

     Była jednak NIEZŁOMNA i nigdy nie skapitulowała. Zmuszana do wykonywania najcięższych prac, m.in. przy budowie lotniska i w kopalniach, cierpiąc głód i niejednokrotnie stojąc w obliczu śmierci – NIE ULEGŁA i NIE PODDAŁA SIĘ. Do Polski zdołała powrócić dopiero w grudniu roku 1955.

     Jej przejmujące i nadzwyczaj ciekawe wspomnienia są nie tylko przejmującym dokumentem epoki, lecz przede wszystkim świadectwem losu Polki. JEDNEJ Z WIELU.

16 komentarzy:

 1. "Butik na Astor Place" i "Milcząca siostra" mogą być naprawdę niezłe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Same smakołyki literackie, ale ceny zabijają tę rozkosz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam już Utratę, ale nie mogę się doczekać, aż przeczytam czerwoną królową ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie "Mroczna Siostra". Poza tym, chciałabym przeczytać "Czerwoną Królową"
  Pozdrawiam ;)

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę dużo interesujących pozycji. To będzie dobry miesiąc. Na mojej liście znajdują się Płaczący chłopiec, lubię takie powieści na granicy różnych gatunków. Milcząca siostra to zapewne kolejny hit autorki, ma dar kobieta :) Zainteresowało mnie też Tu jeszcze nie raj. Lubię takie opowieści o życiu zwykłych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle ciekawych książek, mój portfel już płacze ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach Utratę i Serenę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo tych zapowiedzi :) Chciałabym przeczytać "Serenę" zanim zobaczę film. Czytałam za to już "Czerwoną Królową" i "Nieprzekraczalną granicę", a mam jeszcze do przeczytania kupione już "Losing Hope" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znalazłam tu kilka interesujących mnie powieści, ale w szczególności czekam na "Utratę" oraz obie książki Colleen Hoover :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sporo tych nowości :) Właśnie jestem w trakcie lektury "Butik na Astor Place" i stwierdzić muszę, że to bardzo przyjemna książka.

  www.krzywaprosta.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. "Dlatego mnie kochasz" już za mną - polecam bardzo. Jednak kilka tytułów również mnie zainteresowało m.in. "Bądź przy mnie" i "Płaczący chłopiec".

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie nie mogę się doczekać aż ''Losing hope'' i ''Czerwona królowa'' zawitają na moją półkę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "płaczący chłopiec' moze być ciekawy, a "Serena" interesuje mnie, ale w o wiele mniejszym stopniu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiele smakowitych nowości tu widzę:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę tu kilka cudeniek :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Wiele wymienionych przez Ciebie książek, z chęcią zobaczyłabym na swojej półce. :)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...