9 listopada 2014

[#16] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

Dzisiaj oprócz nowości, przychodzę do Was z garścią zapowiedzi, a oto one:

~*~

Anna Gruszka
Splątany warkocz Bereniki

♦ Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 600
♦ Cena: 39,90 zł

Berenika ma 28 lat, mieszka w Krakowie, jest prawnikiem w prywatnej firmie, no i może trochę tęskni za miłością. Gdyby to była bajka dla grzecznych dziewczynek, pojawiłby się teraz książę na białym koniu i żyliby długo i szczęśliwie.

Ale to nie jest bajka dla grzecznych dziewczynek, bo rycerz jest… no właśnie, kim on dla niej jest? I jak ich kontrowersyjny związek wytłumaczyć innym? Przyjaciołom, rodzinie... A przede wszystkim sobie.

Wydaje się, że w takiej sytuacji półtoraroczny kontrakt Piotra w Australii jest wybawieniem albo odroczeniem kary.

Berenika zostaje sama w wielkim mieszkaniu ukochanego i jakoś musi wypełnić samotne miesiące. Gdyby kierowała się rozsądkiem, nigdy w jej domu nie pojawiliby się dwaj lokatorzy i może nie zrobiłaby tylu głupstw.

Ale Berenika nigdy nie była rozsądna, dlatego plącze nici swojego życia w wyjątkowo skomplikowaną materię. Kocha, tęskni i próbuje przeczekać. A czeka wyjątkowo nerwowo i niekonsekwentnie...

~*~

źródło: Replika
Marta Obuch
Szajba na peronie 5

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 268
♦ Cena: 34, 90 zł

Zosia jest rozczarowana swoim nieciekawym życiem. Czuje się stara, gruba i samotna, wręcz oddałaby wszystko, żeby mieć znowu dwadzieścia lat. Marzenia spełniają się, kiedy wypija butelkę wina z roku 1929 i wraz ze swoimi znajomymi przenosi się w czasie do przedwojennych Katowic. Szanowana pani doktor literatury to teraz Czarna Zośka, szefowa bandy rzezimieszków, która okrada majętnych Niemców. Jej zadaniem jest uwodzenie i typowanie mężczyzn. A ponieważ do niemieckich willi trzeba się włamywać, jej siostra, Danka, musi się nauczyć wielu zaskakujących rzeczy, jak choćby chodzenia po gzymsie czy odczyniania czarów za pomocą telefonu komórkowego. Problem pojawia się, kiedy niejaki Mirek Mędrzycki, który również jest złodziejem, rzuca Czarnej Zośce wyzwanie. 

Gra toczy się o dużą stawkę, bo Zosia jednocześnie próbuje rozwikłać tajemnicę rodziną. Dotyczy ona pierwszego burmistrza Katowic, Louisa Diebla, który ograbił kasę miejską i uciekł z pieniędzmi za ocean. A może nie zabrał ze sobą wszystkiego? Zapraszamy na fascynującą wyprawę do podziemnych korytarzy i tuneli, które do dziś ciągną się pod miastem i skrywają niejedną zagadkę.

~*~

źródło: Replika
Melisa Marr

Fantazje i koszmary

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 292
♦ Cena: 34,90 zł

Opowieści ze świata bestsellerowego cyklu o Wróżkach.

W najnowszym, doskonale napisanym zbiorze opowiadań Melissy Marr staniecie w obliczu niebezpiecznych obietnic, porwie Was wir zagrożenia, zauroczy kraina czarów, gdzie światłość i ciemność nie zawsze są tym, co znamy z życia codziennego... 

~*~

źródło: Replika
Tomasz Specyał
Memento Mori. Prawdziwe śmierci przypadki

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 304
♦ Cena: 32,80 zł

Jest to zbiór autentycznych notatek i artykułów prasowych z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wszystkie przedstawione tu zdarzenia są owocem ludzkiej głupoty, błędów, niefortunnych zbiegów okoliczności, zwykłych przypadków oraz zamierzonych działań, których ostatecznym efektem była śmierć. Czasem przenoszenie się na tamten świat miało charakter groteski, a innym razem było wręcz przerażająco makabryczne. 

~*~

źródło: Publicat
P.C. & Kristin Cast
Upadek Kalony

♦ Wydawnictwo: Książnica
♦ Premiera: 7 listopada 2014
♦ Strony: 160
♦ Cena: 25,00 zł

Bestsellerowe autorki P.C. i Kristin Cast przedstawiają niezwykłe losy i upadek Kalony – dawnego wojownika i kochanka bogini Nyks. 

Czy Ciemność naznaczyła nieśmiertelnego Kalonę tak samo jak Neferet? Czy zawsze wolał władzę od honoru, a potęgę od lojalności i wiary? 

"Upadek Kalony" to opowieść, która rozjaśnia mroczną przeszłość byłego wojownika i jest kluczem do zrozumienia jego roli w niezwykle dramatycznym finale cyklu „Dom Nocy”.

~*~

źródło: Amber
Katarina Bivald
Księgarnia spełnionych marzeń

♦ Wydawnictwo: Amber
♦ Premiera: 18 listopada 2014
♦ Strony: 416
♦ Cena: 44,80 zł

SARA, lat dwadzieścia osiem, Haninge, Szwecja
W Szwecji miała prawie dwa tysiące książek i trzy przyjaciółki. W księgarni zaczęła pracę jako siedemnastolatka w wakacje. Potem na cały etat. I już tam została. Więcej przygód w jej życiu nie było. Czytanie chroniło ją przed światem, ale również zmieniało go w niewyraźne tło dla prawdziwych przygód, które przeżywała w książkach. Gdyby myślała o przyszłości, zakładałaby pewnie, że w księgarni zestarzeje się i stanie z czasem coraz bardziej szara i zakurzona. Ale księgarnię zamknięto, a ona została bez pracy... I przyjęła zaproszenie Amy, nieznajomej z maleńkiego amerykańskiego miasteczka. Od dwóch lat pisały do siebie listy, dzieliły się książkami: myślami, przeżyciami i ukochanymi tomami.

AMY, lat sześćdziesiąt pięć, Broken Wheel, stan Iowa
Pisała: „Myślę, że moje życie jest szczęśliwe, bo zawsze otaczali mnie dobrzy i mili ludzie. Przeżyłam oczywiście trochę smutków, ale tylko tyle, ile mogłam znieść”. Żyła otoczona książkami. I umarła, zanim do Broken Wheel przybyła zagubiona, przestraszona Sara.

Ale mieszkańcy Broken Wheel nie wypuszczą jej ze swojego dziwnego, uśpionego miasteczka. Nagle wszystko zaczyna dziać się naprawdę. Tworzą się nowe i niespodziewane więzi, rozpalają uśpione namiętności. Sara przekonuje się, że ludzie są dobrzy nie tylko w książkach, że nie tylko w książkach można być tym, kim się chce, i przeżywać to, co by się chciało. Po raz pierwszy w życiu czuje, że zrobiła coś naprawdę, że coś zdarzyło się naprawdę. I że znalazła swoje miejsce na ziemi. I przekonała się, że życie pełne jest szczęśliwych zakończeń. Tylko nie wolno ich przegapić.

~*~

źródło: Jaguar
Kiera Cass
Rywalki. Książę i Gwardzista

♦ Wydawnictwo: Jaguar
♦ Premiera: 19 listopada
♦ Strony: 220
♦ Cena: 32,90 zł

„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America...  

~*~

źródło: Matras
Tammara Webber
Tak krucho

♦ Wydawnictwo: Jaguar
♦ Premiera: 4 listopada 2014
♦ Strony:
♦ Cena: 34,90 zł

Drugi tom bestsellerowego "Tak blisko..." Tamary Webber, historia, która wywróci twoje życie do góry nogami.

Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień... Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił starał się zapomnieć o przeszłości, ta nie przestała go prześladować.

Gdy Lucas spotkał na swej drodze Jacqueline, po raz pierwszy od dawna odważył się do kogoś zbliżyć. Ale czy ktoś, kogo dusza rozprysła się w drobny mak i kto wie, że w jednej chwili można stracić wszystko, zdoła znaleźć w sobie dość siły, by raz jeszcze... pokochać?

~*~

źródło: Gandalf
Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle
W śnieżną noc

♦ Wydawnictwo: Bukowy Las
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 312
♦ Cena: 34,90 zł

Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania.

Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.

Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje... Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…

~*~

źródło: Matras
Lois Lowry
Skrawki błękitu

♦ Wydawnictwo: Galeria Książki
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony:
♦ Cena: 34,90 zł

„Bądź dumna ze swego bólu”, powiedziała matka. „Jesteś silniejsza od tych, którzy go nie zaznali”.

Kiedy Kira, utalentowana dziewczynka z okaleczoną nogą, zostaje sierotą, musi walczyć o przetrwanie w brutalnej, prymitywnej społeczności, zaślepionej własnymi uprzedzeniami. Według mieszkańców wioski jest leniwa i bezużyteczna – najlepiej byłoby, jak wcześniej innych, porzucić ją na żer dzikich bestii…

Ocalona od pewnej śmierci przez Radę Opiekunów, która pragnie wykorzystać jej mistyczny talent, Kira stopniowo odkrywa, że ratunek ma swoją cenę i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Gdy powoli odkrywa mroczne sekrety swojego świata, zaczyna pojmować, że duma z przeżytego bólu nie wystarczy – teraz musi odnaleźć w sobie siłę, by zakwestionować fundamenty całej społeczności i po raz pierwszy stawić czoło prawdzie.

~*~

źródło: Albatros
Philip Pullman
Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury

♦ Wydawnictwo: Albatros
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony:
♦ Cena: 42,00 zł

Dawno, dawno temu...  
W dalekich krainach, w których wiatr snuł najdziwniejsze opowieści... 
W dalekich krainach zamieszkanych przez wiedźmy, królewny i morderców…
W dalekich krainach, w których niebezpiecznie znaleźć się po zmroku...  
…ludzkim losem rządziła magia

50 na nowo opracowanych baśni o zaklętych księżniczkach, odważnych dzieciach, nikczemnych królach i niewiernych żonach. 

Spośród najsłynniejszych europejskich baśni mistrz fantastycznych opowieści, Philip Pullman, wybrał 50, aby zaprezentować je w nowej odsłonie. Od klasycznych historii o Roszpunce, Królewnie Śnieżce i Kopciuszku, aż po mniej znane, pełne grozy „Trzy wężowe liście”, „Narzeczoną mordercy” i „Śmierć ojcem chrzestnym”. Wszystkie zostały przypomniane z całym ich okrucieństwem i odwagą obyczajową, a także opatrzone krótkim i fascynującym komentarzem. 

~*~

źródło: Gandalf
Abigail Gibas
Mroczna bohaterka. Jesienna Róża

Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem // Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża


♦ Wydawnictwo: Muza
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony:
♦ Cena: 39,90 zł

Dziewięć równoległych wymiarów.
Dziewięć rodzajów mrocznych istot.
Dziewięć bohaterek, które mają ocalić świat.
Druga część bestsellerowej serii "Mroczna bohaterka".

Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję.

~*~

źródło: Czarna Owca
Edward Rutherfurd
Paryż

♦ Wydawnictwo: Czarna Owca
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 888
♦ Cena: 69,99 zł

NAPISANA Z ROZMACHEM POWIEŚĆ O MAGICZNYM MIEŚCIE!

Poruszająca powieść o Paryżu, w której zostały przedstawione dzieje czterech rodów. Ich losy splatają się na przestrzeni wieków poprzez zakazane związki, małżeństwa z rozsądku, pragnienie zemsty i śmiertelnie niebezpieczne tajemnice.

Historia miasta ożywa na stronach powieści poprzez intrygi, wojny, sztukę i chwałę jego mieszkańców. Edward Rutherfurd ukazuje Paryż tak, jak tylko on potrafi: opowiadając o dwóch tysiącach lat miłości, codzienności i dramatów ludzi, którzy zmienili niewielką osadę handlową na błotnistym brzegu Sekwany w uwielbiane miasto całego świata.

~*~

źródło: Świat Książki
Jane Austen
Rozważna i romantyczna

♦ Wydawnictwo: Świat Książki
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 352
♦ Cena: 32,90 zł

Po śmierci męża pani Dashwood wraz z dziećmi opuściła ukochany dom i zamieszkała w posiadłości Barton. Dwie z jej córek - panny na wydaniu - choć różne pod względem charakterów, tak samo szukają szczęścia i miłości. Uczuciowa, impulsywna Marianna marzy o mężczyźnie szarmanckim, wrażliwym, lubiącym te same lektury co ona. Łagodna i rozważna Eleonora odda serce jedynie człowiekowi spokojnemu i odpowiedzialnemu. Niestety świat, którym - zamiast prawdziwych uczuć - rządzi pozycja społeczna i pieniądz, może boleśnie rozczarować te pełne uroku, ufne kobiety...

~*~

źródło: Świat Książk
Elizabeth Gaskell
Żony i córki

♦ Wydawnictwo: Świat Książki
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 864
♦ Cena: 39,90 zł

Molly jest dorastającą córką lekarza w miasteczku Hollingford. Mimo że została osierocona przez matkę we wczesnym dzieciństwie, żyje beztrosko i szczęśliwie. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że jej ukochany ojciec postanowił ożenić się po raz drugi. Molly pogrąża się w rozpaczy. W tym dramatycznym momencie pomocną dłoń wyciąga do niej młodszy syn bogatych sąsiadów, Roger…  

Barwne i wyraziste w swojej różnorodności postaci bohaterów i skomplikowane relacje między nimi ukazują złożone stosunki społeczne w XIX-wiecznej Anglii. Interesujące losy dwóch rodzin o odmiennym statusie zapowiadają również nadchodzące zmiany obyczajowe i polityczne.

~*~

źródło: Świat Książki
Paullina Simons
Bellagrand

♦ Wydawnictwo: Świat Książki
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 352
♦ Cena: 34, 90 zł

Powieść o losach rodziców Aleksandra, poprzedzająca uwielbianą przez polskie czytelniczki trylogię „Jeździec miedziany”.

U progu XX wieku Gina przybywa z Sycylii do Bostonu w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. Poznaje Harry'ego Barringtona, który szuka dla siebie miejsca w starym świecie Nowej Anglii. Ona jest biedną, prostą imigrantką, on pochodzi z jednej z najlepszych rodzin w mieście, jednak łączy ich wzajemna fascynacja. Mija czas. Po trudnych chwilach rozłąki oraz wielu przeciwnościach losu Gina i Harry pragną być razem. Wiedzą jednak, że ich związek odciśnie piętno na losach dwóch rodzin i pozostawi po sobie zgliszcza. Zakochani stają w obliczu najbardziej okrutnego wyboru – między tym, czego nie mogą mieć i tym, bez czego nie mogą żyć.

~*~

źródło: Czwarta strona
Karolina Wilczyńska
Jeszcze raz Nataszo

♦ Wydawnictwo: Czwarta strona
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 304
♦ Cena: 32,90 zł

Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu.

Jeszcze raz, Nataszo to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój?

~*~

źródło: Otwarte
Becca Fitzpatrick
Black Ice

♦ Wydawnictwo: Otwarte
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 400
♦ Cena: 39,90 zł

Nie daj się zwieść pozorom

Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór.

Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, a ona może stać się jego kolejną ofiarą, sprawy przybierają dramatyczny obrót...

~*~

źródło: Otwarte
Sara Shepard
Pretty Little Liars. Zatrute

♦ Wydawnictwo: Otwarte
♦ Premiera: 19 listopada 2014
♦ Strony: 304
♦ Cena: 36,90 zł

I co teraz?
A.

A. zmienia reguły gry i zatruwa życie czterem przyjaciółkom, ujawniając kolejne sekrety. Emily, Aria, Spencer i Hanna muszą odpowiadać na niewygodne pytania policji. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, grozi im więzienie. A. sprytnie się maskuje, ale drobna pomyłka może wiele kosztować…

 Czy tym razem dojdzie do konfrontacji?

~*~

źródło: Znak
Richard Paul Evans
List

♦ Wydawnictwo: Znak
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 320
♦ Cena: 34, 90 zł

MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół.

Los jednak wystawia ich na wielką próbę – umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do

MaryAnne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów – dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.

Czy MaryAnne i David odnajdą drogę powrotną do wspólnego szczęścia? Czy Davidowi uda się pogodzić z przeszłością? Czy pomagając innym, mężczyzna zdoła pomóc także sobie?

~*~

źródło: Znak
Mario Vargas Llosa
Dyskretny bohater

♦ Wydawnictwo: Znak
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 384
♦ Cena: 42,90 zł

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą. 

Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita. 

Tymczasem w innej części Peru sędziwy Ismael Carrera płata swoim synom szatańskiego figla, planując perfidną zemstę. 

Kto z nich okaże się dyskretnym bohaterem?

~*~

źródło: Matras
Carla Montero
Złota skóra

♦ Wydawnictwo: Rebis
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 376
♦ Cena: 34,90 zł

Wejdź w intrygujący świat modelek i poznaj zjawiskową Inées, kobietę, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę.

Wiedeń 1904 rok. Społecznością stolicy cesarstwa wstrząsa seria bestialskich morderstw. Ofiarami są modelki, młode, piękne kobiety o wątpliwej reputacji, skupione wokół kochanki i muzy jednego z najbardziej znanych malarzy tamtych czasów: pięknej i enigmatycznej Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta.

Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał.

Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego  przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci...

Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest zjawiskowa Inées, kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę.

~*~

źródło: Matras
Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Cicha 5

♦ Wydawnictwo: Filia
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony:
♦ Cena: 37,90 zł

Zdradzany senator Karenin i jego piękna żona, ekscentryczna babcia, która od czarnych garsonek woli różowe sukienki, przystojny rzeźbiarz, który pragnie odzyskać swoje dzieci, mężczyzna, który dostał drugą szansę.

W każdym mieszkaniu pięknej starej kamienicy kryje się jakaś historia. Wszystkie opowieści spotykają się w Wigilię, na ulicy Cichej 5.

~*~

źródło: Wydawnictwo Literackie
Jessie Burton
Miniaturzystka

♦ Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
♦ Premiera: 5 listopada 2014
♦ Strony: 464
♦ Cena: 40,80 zł

Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie.

Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić  się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent:  okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemnicza miniaturzystka. Podziw dla jej zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artystka tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jej rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest owa nieuchwytna kobieta?

~*~

I powiedzcie mi, jak tu nie zbankrutować?

17 komentarzy:

 1. No właśnie: jak? ;) Baśni to mam już chyba osiem zbiorów (owszem, mam na myśli różne wersje i reinterpretacje braci Grimm), ale i tak na widok powyższej zapowiedzi serce zabiło szybciej. Martwi mnie trochę ten dopisek "bez cenzury" (co to znaczy? że w tym wydaniu ujęto okrutne kary dla antagonistów, np. wydziobane oczy, śmiercionośne tańce? czy autor zamierza coś dodać/zinterpretować, np. nekrofilia u Śnieżki, z czym ostatnio ciągle się spotykam?). Tak, sporo pytań. No cóż, poczytamy, zobaczymy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez cenzury, to z pewnością umieścili oryginalne wersje, raczej nie dla uszu dzieci. Zresztą bajki Grimmów są naprawdę brutalne i gdyby nie te ułagodzone wersje, to dzieciom po nocy śniłyby się koszmary. Ja z chęcią do nich zajrzę. :)

   Usuń
 2. Uuu! Jest na co czekać!
  Wiem, że na pewno muszę przeczytać "Baśnie" :D
  Reszta się okaże!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle premier, tyle wspaniałych książek, tylko kto mi je kupi? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo zapowiedzi, najbardziej mnie intrygują te Baśnie Braci Grimm! Dopiero na zapowiedziach na blogerze jak wchodziłam na różne blogi to je zauważyłam. Black Ice oczywiście zdobędę ;) Znaczy w sumie to dostanę ;)
  A Ty się pewnie cieszysz na kolejną książek z serii Dom Nocy, hm?
  Tak w ogóle to zmieniłam nazwę i adres bloga. Teraz jestem POCZYTAlna umysłowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,W śnieżną noc" interesuje mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O matuśku, dużo tego :-)
  "Księcia i Gwardzistę" już czytałam i ciekawa jestem, jak oceniłby te dwa opowiadania ktoś, kto nie zna całej serii, bo ja nie potrafię na nie spojrzeć takim świeżym okiem :)
  "Księgarnia spełnionych marzeń" może być całkiem fajną historią. No i jest o książkach :D
  Baśnie braci Grimm bez cenzury chciałabym mieć u siebie, ale znając mnie pewnie na razie się nie skuszę. A chciałabym je poznać od innej strony

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak wiele cudnych tytułów, a moje zasoby finansowe na listopad są skromne :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie bardzo ciekawi mroczna tematyka i okładka "Prawdziwe śmierci przypadki" oraz coś milszego czyli 'W śnieżną noc". Jednak w obu przypadkach wstrzymam sie do pierwszych recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne są te nowe wydania powieści angielskich z XIX wieku <3 Muszę mieć tę Elizabeth Gaskell w swoich zbiorach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od zawsze byłem zainteresowany powitaniem starożytnych ludzi. Sądzę, że nikt z nas nie chciałby usłyszeć na początek dnia "pamiętaj, że umrzesz". "Memento mori" to pozycja, o której premierze dowiedziałem się dopiero od Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Miniaturzystka" szalenie mnie zaintrygowała, chyba nie oprę się i ją zamówię. :) Na pewno przeczytam też "Księcia i gwardzistę", "Tak krucho", "W śnieżną noc", a kiedy przeczytam ponownie "Dawcę", sięgnę też po "Skrawki błękitu". Oj, chyba portfel niedługo zrobi się znacznie lżejszy...

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję, że mnie uświadomiłaś o tak świetnej książce "Memento mori" (już wiem, że będzie świetna!). Uwielbiam coś podobnego, na pewno ją kupię, muszę jeszcze dokładnie się jej przyjrzeć. Podobnie z nową odsłoną baśni braci Grimm - ciekawy pomysł. Oj, chyba za te dwie na pewno się zabiorę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Księgarnię spełnionych marzeń" mam już zamówioną w wydawnictwie i czekam aż listonosz mi ją przyniesie :) Poza tym z chęcią przeczytałabym "Miniaturzystkę" :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę kilka książek dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 'Baśnie braci Grimm bez cenzury' - o tak, już wiem co sobie kupię pod choinkę! Albo na Mikołaja, bo wcześniej! A co tam, z okazji Dnia Niepodległości sobie sprawie :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Memento Mori i Black Ice mają cudowne okładki :D

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...