19 września 2014

[#15] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnymi zapowiedziami. Co my tutaj ciekawego mamy…?

~*~

Jorge Bucay
Listy do Klaudii

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 16 września 2014
♦ Strony: 206
♦ Cena: 34,90 zł

PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY! 

     Powieść w formie listów i jednocześnie poradnik, jak żyć w harmonii i wewnętrznym spokoju, ze świadomością wolności wyboru. 

     55 listów terapeuty do byłej pacjentki a teraz przyjaciółki to jak 55 cudownych, kojących, zupełnie niegroźnych pigułek, niosących nowe prawdy, celne uwagi, trafne spostrzeżenia. 

     Jorge przywraca siłę i moc sprawczą prostym słowom. Wystarczy, że wsłuchując się w siebie będziemy używać „chcę”, „wybieram”, „postanawiam” a zapanujemy nad życiem i staniemy się odpowiedzialni za nasze wybory. Świadomość działań, które podejmiemy dobrowolnie, pozwoli nam czerpać z życia przyjemność i satysfakcję. Dzięki temu w naszym życiu pojawi się doskonała harmonia. 

     Szczęście polega na tym że pozwala się, by zdarzyło się wszystko, co ma się zdarzyć.


~*~

Joanna Kruszewska
Miłość raz jeszcze?

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 16 września 2014
♦ Strony: 408
♦ Cena: 34,90 zł

     Czterdziestoletni mężczyzna, pracujący i samodzielny, nie powinien mieszkać ze swoimi rodzicami. A już na pewno nie powinien wprowadzać do rodzinnego domu swojej świeżo poślubionej małżonki. Justyna będzie musiała zmierzyć się z niechętną teściową i jej nieustającą krytyką. Pytanie tylko: czy warto? I dla kogo? 

~*~


Anna Klejzerowicz
Cień gejszy

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 16 września 2014
♦ Strony: 252
♦ Cena: 29,90 zł

     Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz w tajemniczym świecie japońskich zasad i przeznaczenia 

     Spokojne życie znanego gdańskiego dziennikarza – Emila Żądło – zostaje zakłócone: okazuje się, że ktoś podszywa się pod niego na licznych forach internetowych. Zostawiane komentarze dotyczą zagadkowych japońskich drzeworytów. Zaintrygowany sprawą Żądło rozpoczyna prywatne śledztwo. 

     Co łączy ludzi, którzy w tajemniczy sposób giną w Trójmieście? 
     Co kryje historia drzeworytów i jaki ma związek z morderstwami? 
     Dlaczego namiętna miłość pięknej gejszy i oficera niemieckiej marynarki zakończyła się ich tragiczna śmiercią? 

     Świetnie skrojona intryga kryminalna, pasjonująca lekcja historii, niepokojąco tajemniczy nastrój, niesamowicie sugestywne obrazy, od których trudno się oderwać, zagmatwane historie z przeszłości, połączone z obecnymi wydarzeniami. 

~*~

źródło: Gandalf
Cassandra Clark
Dary anioła. Miasto niebiańskiego ognia

♦ Wydawnictwo: MAG
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 702
♦ Cena: 45,00 zł

     Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…

     Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?

~*~

źródło: Znak.pl
Tahereh Mafi
Julia. Trzy tajemnice

♦ Wydawnictwo: Otwarte
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 360
♦ Cena: 34,90 zł

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar
Jestem potworem Mam nadludzką moc
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość

     Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: „Destroy Me” i „Fracture Me”.

     „Destroy Me” to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii.

     „Fracture Me” to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

W serii ukazały się: „Dotyk Julii”, „Sekret Julii” i „Dar Julii”.

~*~

źródło: Wydawnictwo Literackie
Sue Monk Kidd
Czarne skrzydła

♦ Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 488
♦ Cena: 31,92 zł

     Nowa książka autorki światowego hitu Sekretne życie pszczół. Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa, wyselekcjonowany do ekskluzywnego klubu książkowego Oprahy Winfrey!

     Dwie kobiety, dwie walki o wolność, jedna niezwykła przyjaźń…

     Sarah Grimké jest córką sędziego sądu najwyższego Karoliny Południowej, plantatora zaliczanego do elity Charlestone. Nie potrafi się jednak podporządkować obowiązującym w jej świecie konwenansom. Marzy o tym, żeby studiować i zostać pierwszą kobietą prawnikiem. Na swoje jedenaste urodziny dostaje niecodzienny prezent – wyciągniętą z czworaków i obwiązaną lawendowymi wstążkami czarnoskórą Hetty, zwaną Szelmą. To kolejny „obyczaj”, którego Sarah nie potrafi zaakceptować, bo drugiego nie można przecież „posiadać”… To dopiero początek jej problemów.

     Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i życiem pierwszych abolicjonistek, sióstr Grimké, wspaniała powieść, która prowadzi nas do korzeni stanów południowych Ameryki. Niezwykła pochwała siły przyjaźni i siostrzanej miłości ponad podziałami. Świadectwo walki o wolność i prawo do głosu. Od czasów Przeminęło z wiatrem nie było takiej opowieści!

~*~

źródło: Feeria
Rebbeca Donovan
Powód by oddychać

♦ Wydawnictwo: Feeria
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 496
♦ Cena: 37,90 zł

     Pierwsza z trzech części chwytającej za serce i pełnej trudnych emocji serii dla dziewcząt pt. Oddechy.

     Gdy Emma wraca do miejsca, które nazywa domem, bo nie ma żadnego innego, o którym mogłaby tak myśleć, nigdy nie wie, co ją tam spotka. Tylko wyzwiska? A może bolesne uderzenia? Ile kolejnych ran i siniaków będzie musiała skrywać pod długimi rękawami? Dlatego Emma nie ma przyjaciół i robi wszystko, by mieć jak najlepsze wyniki w nauce – marzy o dniu, w którym będzie mogła wyrwać się z tego piekła.

     Tylko jedna osoba zna jej tajemnicę. Ale jest jeszcze ktoś, kto bardzo pragnie się do niej zbliżyć. Emma jednak za wszelką cenę chce tego uniknąć. Chociaż to rozrywa jej serce na kawałeczki.

     Poruszająca historia o próbie normalnego życia za wszelką cenę… i o miłości, która pozwala w końcu zaczerpnąć powietrza.

~*~

źródło: Matras
Agnieszka Walczak-Chojecka
Gdy zakwitną poziomki

♦ Wydawnictwo: Filia
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 400
♦ Cena: - 

     Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.
     Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?
     I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?
     Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?

     Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…

     AGNIESZKA WALCZAK CHOJECKA oddaje głos kobiecie współczesnej, silnej i jednocześnie zagubionej, poszukującej oraz pełnej nadziei.
Pożądanie, miłość i ogromna potrzeba macierzyństwa,. O tym jest ta opowieść.

~*~

źródło: GWP
Robert Galbraith
Jedwabnik

♦ Wydawnictwo: Dolnośląskie
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 480
♦ Cena: 49,90 zł

     Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał…

~*~

źródło: Czwarta strona
Jo Baker
Dom Longbourn

♦ Wydawnictwo: Czwarta strona
♦ Premiera: 24 września 2014
♦ Strony: 384
♦ Cena: 36,90 zł

     Książka, którą pokochali wielbiciele Jane Austen i serialuDownton Abbey. Pięknie osadzona w realiach XIX – wiecznej Anglii opowieść o sile marzeń i łamaniu konwenansów.

     Zapraszamy do dworku Longbourn na spotkanie z Elizabeth, Jane, panem Darcym. Postaci znane z kart Dumy i uprzedzenia są jednak tylko tłem dla nowej historii. Głównymi bohaterami są tutaj władcza, aczkolwiek wyrozumiała gospodyni ­– pani Hill, chodząca z głową w chmurach pokojówka Sara oraz tajemniczy służący James, którego pojawienie się w Longbourn diametralnie zmienia życie dziewczyny. Czy na przeszkodzie rodzącego się uczucia staną tylko duma, uprzedzenie i status społeczny?

     Książka Jo Baker to pełna pasji i niespodziewanych zwrotów akcji opowieść, będąca swoistym rewersem kultowej powieści Jane Austen. W świecie pod schodami Bennetów jest ciekawie i wywrotowo, nie ma sfery tabu, a dowcipne dialogi oraz plastyczne opisy przyrody dodają smaku lekturze książki.

~*~


Mmm… same perełki… ;)

22 komentarze:

 1. "Czarne skrzydła" to mój absolutny numer jeden :) Ponadto chciałabym poznać "Jedwabnika", ale wcześniej pasuje sięgnąć po "Wołanie kukułki" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie oczywiście "Miasto niebiańskiego ognia" chociaż czytałam to i tak muszę mieć :D
  Do tego ciekawie prezentuje się książka "Dworek Longbourn" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najchętniej przeczytałabym ,,Czarne skrzydła", ale nie pogardzę również ,,Dworkiem Longbourn", którego udało mi się ostatnio wygrać w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Czwarta Strona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niecierpliwie czekam na julię:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Czarne skrzydła" polecam gorąco:) Z chęcią przeczytam "Gdy zakwitną poziomki" i "Powód by oddychać"

  OdpowiedzUsuń
 6. "Książka, którą pokochali wielbiciele Jane Austen i serialu Downton Abbey" - O, coś dla mnie! :) Czemu wcześniej o niej nie słyszałam?

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej czekam na "Miasto Niebiańskiego Ognia", "Powód by oddychać" oraz nowelki Julii. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie 'Powód by oddychac' może być ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Marzę, żeby dorwać Czarne skrzydła :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Aaaaa, nie dam rady dłużej czekać na Jedwabnika! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Replika ciekawie się zapowiada swoim tytułami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Większość książek mnie zainteresowała i mam nadzieję, że uda mi się je przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czekam na ostatni tom DA ale jako jedna z niewielu zapewne cierpliwie wstrzymam się do momentu, w którym ukarze się wersja z polską okładką. I nie rpzeczytam ani jednej recenzji do tego momentu...

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale dużo ciekawych pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na DA, na Julkę, na Powód, by oddychać... i z całych sił staram się nie czytać ich recenzji! A to trudne wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Miasto Niebiańskiego Ognia, Julia. Trzy tajemnice oraz Powód by oddychać to coś zdecydowanie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Jedwabnika" już czytałam - wg mnie mocno przeciętny. Kuszą mnie za to "Czarne skrzydła" :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. "Czarne skrzydła" mogą być przepiękną, wzruszającą historią ;) Poza tym, jak przeczytam poprzednie tomy to zabiorę się za "Julię. Trzy tajemnice" i "Dary anioła. Miasto niebiańskiego ognia" ;)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...