2 września 2014

[#14] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnymi zapowiedziami. Co ciekawego przeczytamy w pierwszej połowie września? ;)

~*~

Charlaine Harris
Z jasnego nieba. Aurora Teagarden

¨Wydawnictwo: Replika
¨ Premiera: 2 września 2014
¨ Strony: 264
¨ Cena: -

     Aurora „Roe” Teagarden – bystra i przenikliwa okularnica ponownie doradzająca mieszkańcom Lawrenceton zza bibliotecznego biurka – tym razem ma nie lada orzech do zgryzienia... 

     Roe od dwóch lat jest szczęśliwą, do tego nieprzyzwoicie bogatą żoną Martina Bartella. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej sielskiego, leniwego życia... Do czasu, aż na jej ogród spada zrzucone z samolotu ciało Jacka Burnsa, funkcjonariusza, z którym nigdy nie miała zbyt dobrych relacji. Czy trup wylądował na podwórzu Aurory przypadkowo? A może zbrodnia ma związek z dawną nielegalną działalnością Martina? 

     Zrzucenie Jacka Burnsa okazuje się jedynie wstępem do całej serii dziwnych zdarzeń: po Lawrenceton kręcą się jakieś podejrzane typy, do tego Angel Youngblood, lokatorka i pracownica Roe, zaczyna zachowywać się wyjątkowo podejrzanie... 

     Co się za tym wszystkim kryje? 

     Wciągający kryminał retro z wątkiem romansowym w tle!


~*~

Dariusz Rokosz
Sanktuarium śmierci

¨Wydawnictwo: Replika
¨ Premiera: 2 września 2014
¨ Strony: 200
¨ Cena: -

     Pasmo tajemniczych zabójstw, które wstrząsają Gdańskiem - ich okrucieństwo i bestialskie okaleczanie ofiar - wskazują na to, że w Trójmieście grasuje seryjny morderca. Z niewyjaśnionych przyczyn giną młodzi mężczyźni, którzy pozbawiani są gałek ocznych, a za ich lewym uchem znaleźć można zagadkowy tatuaż. Co jeszcze łączy wszystkich zamordowanych? Kim jest kolekcjoner gałek ocznych? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim piękna i tajemnicza kobieta? Ile kosztują dobre układy z jednym z największych światowych mocarstw? 

~*~

źródło: Prószyński Media 
Tina Seskis
O krok za daleko

¨Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
¨ Premiera: 2 września 2014
¨ Strony: 400
¨ Cena: 35,00 zł

     Szczęśliwe z pozoru małżeństwo. Uroczy synek. Piękny dom. Co więc sprawia, że Emily Coleman pewnego ranka wstaje i jak gdyby nigdy nic porzuca swoje życie, by zacząć wszystko od nowa? Przeżyła załamanie nerwowe? Chce uciec przed dysfunkcyjną rodziną – szczególnie przed zaburzoną siostrą bliźniaczką? I co oznacza prześladująca ją data, kiedy będzie musiała stawić czoło przeszłości? Nikt dotąd nie odkrył jej tajemnicy. Czy tobie się uda?

~*~

źródło: Prószyński Media
Lisa Kleypas
Bez skrupułów

¨Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
¨ Premiera: 9 września 2014
¨ Strony: 320
¨ Cena: 34,00 zł

     Dlaczego lady Sophia szuka kochanka? Czy zdoła uwieść najbardziej pożądanego mężczyznę w Londynie?

     Lady Sophia Sydney zrobi wszystko, by usidlić niedostępnego sir Rossa Cannona, zrujnować jego reputację i wywołać skandal, o którym mówić będzie cały Londyn. Podstępem wprasza się więc do jego domu.

     Każdego ranka ponętną urodą wodzi go na pokuszenie… sposobem, w jaki pochyla się nad stołem, by podać mu posiłek, który ugotowała… sposobem, w jaki jej dłonie delikatnie, acz zmysłowo muskają jego ramię. Każdego wieczoru sugeruje mu spojrzeniem, że aż do świtu mogliby poświęcać się nieokiełznanej pasji… gdyby tylko pozwolił jej dzielić ze sobą łoże.
Wie, że sir Ross Cannon zakochuje się w niej coraz mocniej każdego dnia. Jej plan nie przewidział jednak tego, że sama się w nim zakocha. Ani tego, że sir Ross poprosi ją o rękę…

~*~

źródło: Próczyński Media
Malgorzata Warda
Miasto z lodu

¨Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
¨ Premiera: 11 września 2014
¨ Strony: 386
¨ Cena: 33,00 zł

     Agata ma trzynaście lat i prawie nie zna Teresy, swojej matki, kiedy ta zabiera ją w podróż po Polsce. Osiedlają się w niedużym górskim mieście, gdzie próbują na nowo nawiązać więź. Piękna, samotna kobieta, od pierwszej chwili wzbudza ogromne zainteresowanie mężczyzn, wolnych i żonatych. Dwie „obce” szybko stają się głównym tematem plotek. W miarę upływu czasu niechęć, a nawet wrogość ludzi z miasteczka rośnie. 

     Pewnego ranka Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Nie wiadomo, co się dziewczynce stało. Lekarze walczą o jej życie, policja i dziennikarze rozpoczynają dochodzenie. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: matki, dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańców miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.

~*~

źródło: Matras
Michelle Hodkin
Mara Dyer. Tajemnica

¨Wydawnictwo: Ya!
¨ Premiera: 10 września 2014
¨ Strony: 480
¨ Cena: 39,99 zł

     Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić. Kim jest Mara Dyer?

     W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co się wydarzy.

     Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom - zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.

~*~

źródło: Nasza Księgarnia
Gayle Forman
Zostań, jeśli kochasz
(I wyd. Jeśli zostanę 2010)

¨Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
¨ Premiera: 10 września 2014
¨ Strony: 248
¨ Cena: 24,90 zł

     Światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.

     Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

     Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

     Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

~*~

źródło: Matras
Catherine Ryan Hyde
Dzień, który zmienił wszystko

¨Wydawnictwo: Jaguar
¨ Premiera: 10 września 2014
¨ Strony: 420
¨ Cena: 37,90 zł

     Pewnego ranka Nathan McCane, bezdzietny mężczyzna w średnim wieku znalazł porzucone w lesie niemowlę. Marzeniem mężczyzny stało się adoptować chłopca, jednak los chciał inaczej... To babka dziecka uzyskała prawo opieki nad wnuczkiem. Nathan jednak wymógł na niej obietnicę - pewnego dnia kobieta przyprowadzi do niego dziecko, a wtedy on wyjaśni mu, kto go ocalił.

     Piętnaście lat później owdowiały Nathan znajduje porzuconego chłopca raz jeszcze - tym razem na własnym progu. Nat, bo tak go ochrzczono, wyrósł na ponurego i niedostępnego nastolatka i jego babka nie jest w stanie dłużej go znosić. Nathan zgadza się przejąć opiekę nad młodzieńcem, wiedząc, że czeka go ciężka walka o miłość i zaufanie. Nat boi się porzucenia, a starszy mężczyzna zrobi wszystko, by udowodnić chłopakowi, że nigdy, ale to przenigdy nie usunie go ze swego życia. Nawet jeśli przyjdzie mu zmierzyć się z demonami przeszłości.

~*~

źródło: Matras
Catherine Ryan Hyde
Nie pozwól mi odejść

¨Wydawnictwo: Jaguar
¨ Premiera: 10 września 2014
¨ Strony: 420
¨ Cena: 37,90 zł

     Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. I choć zna swoich sąsiadów - piękną manikiurzystę Rayleen, samotną starszą panią Hinman, byłą narkomankę Eileen i jej dziewięcioletnią córkę Grace czy złego na cały świat pana Lafferty'ego, większość z nich nigdy go nie widziała.

     Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy.

     Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka.

     Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy'ego.

~*~

źródło: Grupa Wydawnicza Foksal
Barbara Kosmowska
Gorzko

¨Wydawnictwo: W.A.B.
¨ Premiera: 10 września 2014
¨ Strony: 320
¨ Cena: 39,99 zł

     Odważna powieść o poszukiwaniu szczęścia i wielkiej nieprzewidywalności życia.

     Teresa ma dość dusznego Miasteczka, życia w ciasnym mieszkaniu, matki z jej ciągłymi pretensjami i drobnomieszczańskimi przyzwyczajeniami, podstarzałego ojca chowającego się przed problemami w komórce z motorowerem, wreszcie wiecznie kłócących się młodszych sióstr. Chce zostawić wszystko, nawet wspomnienia, i uciec do Miasta, zabierając ze sobą jedynie nocny stolik, należący wcześniej do jej babki, dumnej arystokratki spod Wilna, i drobiazgi na szczęście – czerwone, pożyczone, znalezione... Wyjeżdża na studia.

     Czy ideały i marzenia Teresy wytrzymają zderzenie z rzeczywistością? Ile trzeba wycierpieć, na jak dalekie iść kompromisy, ile razy upaść i skąd czerpać cierpliwość, odwagę i nadzieję, by się podnieść? I czy ten dawny, porzucony dobrowolnie przez Teresę świat rzeczywiście nie będzie jej już nigdy potrzebny?

     Gorzko to odważna powieść o poszukiwaniu szczęścia i wielkiej nieprzewidywalności życia. Głęboko ludzka, prawdziwa i gorzka.

~*~

     Za dużo, za dużo tych dobroci, nie sądzicie? ;) Ja jestem szalenie ciekawa Gorzko Barbary Kosmowskiej. Zresztą nie tylko tej książki, ale 99 % przedstawionych wyżej tytułów. :)

     Trzymajcie się ciepło! 

8 komentarzy:

 1. "Nie pozwól mi odejść" zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ta książka zapowiada się najlepiej.

   Usuń
 2. Sanktuarium śmierci, chętnie wydałabym pieniądze na tą pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje autorskie wyzwanie - ZAPRASZAM!
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/09/02/moje-autorskie-wyzwanie/

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę tu co najmniej kilka ciekawych pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. 'Zostań jeśli kochasz' bardzo mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostań jeśli kochasz zapowiada się ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie obowiązkowo Mara Dyer. Tajemnica i If i stay :)

  thousand-magic-lifes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...