13 sierpnia 2014

[#13] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     Dzisiaj przychodzę do Was raczej z nowościami, niż zapowiedziami. Nawet to chyba lepiej, bo już te perełki możemy znaleźć na pólkach w księgarniach. Więc co my tutaj ciekawego mamy…?

~*~

Graham Masterton
Sekta


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 13 sierpnia 2014
♦ Strony: 384
♦ Cena: 34,90 zł

     Conor O’Neill jest ochroniarzem, który wiedzie spokojne życie z piękną dziewczyną u boku. Jego sielanka zostaje jednak zaburzona, kiedy przypadkiem zmuszony jest wziąć udział w dwóch napadach, w których skradzione zostają depozyty warte dziesiątki milionów dolarów. Nieszczęśliwy zbieg wydarzeń sprawia, że O’Neill staje się głównym podejrzanym. Nagonka nowojorskiej policji zmusza bohatera do szaleńczej ucieczki i walki o własne życie. Prowadząc prywatne śledztwo Conor natrafia na szeroko zakrojony spisek. Trop prowadzi do terrorysty, przywódcy sekty o nazwie Światowy Ruch Posłannictwa, który uważa się za nowego Mesjasza ze świętą misją mającą na celu ujednolicenie religii na całym świecie. By spełnić swój święty obowiązek, czarny charakter nie cofnie się przed niczym, nawet przed uwolnieniem wirusa hiszpańskiej grypy mogącego zdziesiątkować populację.

~*~

Włodzimierz Kruszona
Burak


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 13 sierpnia 2014
♦ Strony: 236
♦ Cena: 29,90 zł

     Współczesna powieść o poszukiwaniu własnej wartości. Historia nauczyciela, którym z powodu jego słabości charakteru pogardzają wszyscy, zarówno koledzy pedagodzy, jak i uczniowie. Zakompleksiony polonista, dla którego czas jakby się zatrzymał, musi odnaleźć się w świecie, który już dawno ruszył do przodu; musi nawiązać kontakt ze społeczeństwem, które – jak się zdaje – dawno go odrzuciło. 

     „Nagle ujrzałem siebie takiego, jakim widzą mnie inni. Chucherko z drobnymi rączkami dziesięcioletniego dziecka, z jajowatą głową na cienkiej szyi, krzywymi zębami, okularami opadającymi na nos – a na czubku korona wszystkiego: łysa glaca. Czy ten wstrętny kurdupel to rzeczywiście mogłem być ja? Wykluczone! Mój wygląd zupełnie przeczy temu, jak wyobrażam sobie siebie, kim się czuję, kiedy nie zerkam w lustro. Zirytowałem się niepomiernie, zapragnąłem natychmiast wrócić do właściwego Krzysia Fludry – nie miałem przecież nic wspólnego z monstrum, które wytrzeszczało na mnie ślepia z lustra; nie mogłem mieć. Tamten to jakiś koszmarny pokraka. Jak w ogóle śmie przychodzić? Bezczelność! Nie dziwota, że administrator ma mnie za durnia – sam bym się wziął za durnia, gdybym miał być tym, kogo widzę w lustrze. Ale chyba nim nie jestem; nie chcę być. Ja jestem sobą.” 

~*~

Marek R. Koprowski
Żołnierze wyklęci


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 13 sierpnia 2014
♦ Strony: 344
♦ Cena: 34,90 zł

     II wojna światowa nie skończyła się w 1945 – nie w Polsce; nie dla tych, którym sumienie nie pozwoliło zgodzić się na wprowadzony po „wyzwoleniu” zbrodniczy ustrój. Ludzie Antoniego Żubryda, „Zapory” Dekutowskiego czy „Warszyca” nie złożyli broni, wciąż stawiając opór komunistom. Wielu – zbyt wielu – przypłaciło to życiem.
„Żołnierze wyklęci. Przecież to dziecko bandyty!” to zbiór relacji tych członków Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz innych podziemnych organizacji, którzy ocaleli; przeżyli i wojnę i wyszli cało z ubeckich więzień czy katowni. Wielu z nich otwarcie mówi, że to, że żyje, zawdzięcza wyłącznie szczęściu. 

 ~*~

Karolina Kubilus
Szczęście w kolorze burgunda

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 30 lipca 2014
♦ Strony: 388
♦ Cena: 34,90 zł

     Magda ma czterdziestkę na karku, piętnastoletni staż małżeński i dwoje dzieci w wieku szkolnym. Zapracowany mąż nie rozumie, że do szczęścia wciąż potrzeba jej słowa „kocham”. Choćby tylko od czasu do czasu. I odrobiny szaleństwa – na przykład kąpieli w toni burgunda w jakimś SPA. Tymczasem o miłości zapewnia ją zupełnie ktoś inny… Niestety, wszystko wskazuje na to, że w życiu jej męża pojawiła się inna kobieta. Spokojne i poukładane życie zmienia się w pasmo udręk, których nie jest w stanie rozproszyć żaden tajemniczy wielbiciel. Magdzie trudno przełknąć gorycz małżeńskiej porażki. Jej uczucie zostanie wystawione na próbę. Podobnie jak przyjaciółki Majki, chociaż z zupełnie innej przyczyny. W dodatku druga przyjaciółka, Dorka, decyduje się na niełatwy życiowy krok. Nikt nie wie, ile zamieszania może wywołać mały dowód zakupu. Czy Magdzie i jej przyjaciółkom uda się ocalić miłość i odnaleźć szczęście?

~*~

Agnieszka Lingas-Łoniewska
Szósty

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 30 lipca 2014
♦ Strony: 332
♦ Cena: 34,90 zł

     „W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu... odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem”. 

     Miłość, która rodzi się pośród zbrodni. Przeznaczenie, przed którym nie da się uciec.
Polska nie jest już bezpiecznym miejscem. Zwłaszcza dla zielonookich blondynek, które od jakiegoś czasu padają ofiarą seryjnego mordercy, któremu środowisko policyjne nadało przydomek Szósty. 

     Jego tropem podąża inspektor Marcin Langer, stojący na czele Śląskiej Grupy Śledczej. Pomaga mu Alicja Szymczak, której zadaniem jest sporządzenie portretu psychologicznego mordercy. 

     Wkrótce Alicję i Marcina połączy coś więcej niż tylko sprawy zawodowe. Zresztą, jak się okazuje, nie jest to pierwszy raz, kiedy ich drogi się przecinają... 

     Czy inspektor Langer zachowa zimną krew i podejmie grę, w której stawką będzie życie ukochanej? Kim jest Szósty? Co nim kieruje? Być może czai się znacznie bliżej, niż może się wydawać.

~*~

Patrick Ness
Na ostrzu noża

♦ Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
♦ Premiera: sierpień 2014
♦ Strony: 500
♦ Cena: -

     Na ostrzu noża to pierwszy tom bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej trylogii Ruchomy Chaos, autorstwa Patricka Nessa, znanego polskim czytelnikom z wyjątkowej powieści Siedem minut po północy. Poruszone w serii zagadnienia i literacki kunszt autora sprawiają, że jest idealną lekturą dla dorosłego czytelnika. Prawa do jej sfilmowania zostały nabyte przez wytwórnię Lionsgate, która przeniosła na ekran filmowy między innymi "Igrzyska Śmierci". Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on. Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy. Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie? Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna.

~*~

źródło: Prószyński i S-ka
Lucy Dillon
Policz do stu

♦ Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
♦ Premiera: 12 sierpnia 2014
♦ Strony: 472
♦ Cena: 36,00 zł

     Ciepła historia o tym, że liczy się tylko tu i teraz.

     Listy od jedynego mężczyzny, którego kochała, pamiątka po ojcu, którego nie miała szansy poznać, szklana waza, wypełniona światłem nawet w pochmurny dzień.
Gdybyście mieli okazję zacząć wszystko od nowa, co zachowalibyście ze starego życia, a czego pozbylibyście się bez żalu? 

     Gina Bellamy po kilku trudnych latach, o których wolałaby zapomnieć, zaczyna życie od nowa. Jednak rzeczy, które dotąd gromadziła, nie pasują już do osoby, którą się stała. Gina postanawia więc, że w nowym mieszkaniu zostawi tylko sto przedmiotów, które mają dla niej szczególne znaczenie, a reszty się pozbędzie.

     To jednak oznacza, że musi pogodzić się z przeszłością i przyjąć wszystko, co może przynieść los…

~*~

źródło: Prószyński i S-ka
Marian Izaguirre
Tamte cudowne lata

♦ Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
♦ Premiera: 21 sierpnia 2014
♦ Strony: 408
♦ Cena: 36,00 zł

     Niezwykła historia o wielkiej mocy książek i prawdziwej miłości, porównywana do powieści Carlosa Ruiza Zafóna.

     „Tęsknię za czasem, kiedy byliśmy panami życia”, mówi, krzątając się po kuchni, Lola. Jej dawna egzystencja, pełna marzeń, poświęcona była książkom i dyskusjom w kawiarniach, leniwym sjestom i snuciu wizji lepszej Hiszpanii, która w tamtym okresie powoli uczyła się demokracji. Jednakże przyszedł rok 1936, rok wybuchu hiszpańskiej wojny domowej, i życie zamieniło się w walkę. Teraz, po piętnastu latach, Loli i jej mężowi Matíasowi pozostał jedynie mały antykwariat, na wpół ukryty w jednej ze starych madryckich dzielnic, i sprzedawanie przypadkowym klientom romansów i zapomnianych klasyków. To tutaj, w tej skromnej księgarence, pewnego popołudnia roku 1951 Lola pozna Alice, kobietę, która znalazła w literaturze sens istnienia. We dwie, czytając wspólnie jedną książkę, zabiorą nas do Anglii początków XX wieku, gdzie poznamy pewną dziewczynkę, dorastającą w nieświadomości, kim byli jej rodzice. 

     Powieść Marian Izaguirre to hołd złożony lekturze, ale również opowieść o dwóch kobietach, które wiedzą o życiu zbyt dużo, by móc o tym mówić.

~*~

źródło: BookGeek
Cora Carmack
Coś do ukrycia

♦ Wydawnictwo: Jaguar
♦ Premiera: 27 sierpnia 2014
♦ Strony: -
♦ Cena: 34,90 zł

     Mackenzie "Max" Miller ma poważny problem. Jej rodzice wpadli właśnie z niezapowiedzianą wizytą do miasta i jeśli zobaczą jej tatuaże, piercing i ufarbowane na wściekłą czerwień włosy, nieludzko się wściekną. Gorze - gdy spotkają również jej obecnego chłopaka, Mace'a, zapewne zdecydują się ją wydziedziczyć. Max wmówiła im, że spotyka się z sympatycznym i poukładanym gościem, którego poznała w bibliotece, a wytatuowany facet z tunelami w uszach ni diabła nie pasuje do tego opisu. Sytuacja jest katastrofalna. Jedyne wyjście to w ciągu trzech minut znaleźć kogoś, kto zgodzi się odegrać chłopaka z biblioteki. Cade przeniósł się do Filadelfii by studiować na uniwersytecie Temple, ale nic nie układa się tak, jak sobie zaplanował. Wisienką na torcie są rychłe zaręczyny Bliss i Garricka. Gdy do stolika, przy którym siedzi przysiada się nagle dziwna dziewczyna z jeszcze dziwniejszą prośbą, Cade porzuca na chwilę zdrowy rozsądek i zgadza się na szaloną maskaradę. Szybko okazuje się, że to, co miało potrwać kwadrans, tak szybko się nie skończy. A im dłużej Max i Cade udają parę, tym trudniej im zachować pozory...

~*~

     Za dużo książek, za dużo...

13 komentarzy:

 1. Nie znajduję tu nic, co szczególnie by mnie pociągało ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dla siebie w sierpniu nic ciekawego nie znalazłam. Za to na wrzesień szykują się całkiem fajne pozycje ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic, co bym koniecznie chciała mieć, tu nie widzę. Ale całkiem zachęcająco brzmi opis "Na ostrzu noża" oraz "Szóstego".

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie chyba nic, chociaż z ciekawości przeczytałam opis ostatniej książki, żeby zobaczyć, czym teraz może pochwalić się Jaguar i niestety... kiedyś miałam bzika na punkcie książek o tej tematyce, a teraz bardzo rzadko sięgam po młodzieżówki. Chociaz opis szóstego wygląda całkiem zachęcająco. Jak kiedyś gdzieś w dalekiej przyszłości zobaczę na promocji, to chyba sie skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście, trochę jest tych ciekawości :) "Sekta" - bo lubię Mastertona,a i fabuła się dobrze zapowiada; "Szósty" - bo też się jakaś taka tajemnicza wydaje, chociaż zazwyczaj nie lubię polskich autorów; "Na ostrzu noża", "Coś do ukrycia" i "Tamte cudowne lata" też wyglądają kusząco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę kilka ciekawych pozycji: Masterton, Lingas-Łoniewska, Ness.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobają mi się nowości wydawnictwa Prószyński i Spółka;0

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja poluję na powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście czekam na 'Sektę' i 'Szósty'.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Tamte cudowne lata" to zdecydowanie coś dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic dla siebie nie widzę, ale może recenzje mnie zachęcą do sięgnięcia po którąś pozycję.
  Zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Patrzcie tylko, kolejna książka o zakompleksionym, pogardzanym przez wszystkich poloniście! Aż dziw, że w takiej sytuacji ktoś w ogóle chce zostać polonist(k)ą (dziw, że ja chcę). ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Na ostrzu noża" to coś dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...