12 lipca 2014

[#12] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     Dzisiaj przychodzę do Was z nową porcją zapowiedzi i nowości na rynku wydawniczym. Co tym razem naszykowali dla nas wydawcy?

~*~

Iwona J. Walczak
Dom złudzeń. Iga

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 16 lipca 2014
♦ Strony: 408
♦ Cena: -

     Powieść o sile ducha, jaką dają zasady i odpowiedzialność, nie tylko za siebie.

     Iga, poprzez kolejne zamążpójście, wchodzi w posiadanie olbrzymiego majątku. Nie musi pracować, firmą zarządza mąż, a nad maleńkim synkiem czuwa sztab opiekunek i rodzina. Kobieta może zająć się poszukiwaniem substytutów szczęścia w postaci zabiegów w SPA, spotkań z koleżankami w drogich knajpkach oraz nabywaniem ekskluzywnych ubrań. Kilka razy w roku wyjeżdża na wakacje do dalekich miejsc. 

     Ale nie zawsze tak było… I nie zawsze tak będzie. Nad firmą wisi widmo bankructwa. Iga musi podjąć walkę o zachowanie części majątku i uratowanie kilkudziesięciu hektarów rodzinnej ziemi, w tym pełnego wspomnień z dzieciństwa domu złudzeń.
Ratując rodzinną schedę, Iga pobiera lekcję skromności. Nie jest już zapatrzona w siebie, a bolesne doświadczenia są dla niej etapem na drodze do budowania szczęścia.

W przygotowaniu drugi tom Dom złudzeń. Zosia
~*~

Edyta Świętek
Cienie przeszłości

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 16 lipca 2014
♦ Strony: 364
♦ Cena: -

     Kiedy Karina budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, nawet własnego imienia. W powrocie do zdrowia z wielką cierpliwością pomaga jej Wiktor, który utrzymuje, że przed napadem, w wyniku którego kobieta straciła pamięć, planowali wspólne życie. 

     Mimo amnezji, dziewczynę wciąż ścigają demony z przeszłości. Tajemniczy wróg nie odpuszcza, włamując się do jej mieszkania, niszcząc jej rzeczy i ponawiając groźby i wyzwiska. Kobieta postanawia odkryć, kto i dlaczego nienawidzi jej tak bardzo, że aż wynajął zbirów, aby ją zaatakowali. To, czego Karina dowie się na temat własnej osoby, może się jej jednak wcale nie spodobać… 

     Jednocześnie kobieta będzie musiała zmierzyć się z własnymi uczuciami. Choć wszystko wskazuje na to, że przed napadem faktycznie była narzeczoną Wiktora, w jej powracających wspomnieniach coraz częściej pojawia się tajemniczy mężczyzna…

~*~

źródło: Znak.com.pl
Nina George
Lawendowy pokój

♦ Wydawnictwo: Otwarte
♦ Premiera: 21 lipca 2014
♦ Strony: 344
♦ Cena: 34,90 zł

     W swojej księgarni – o wiele mówiącej nazwie Apteka Literacka – Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty. Umiejętnie rozpoznaje, co ktoś nosi w sercu, i proponuje odpowiednią fabułę na konkretny problem. Nie potrafi jednak uleczyć własnego cierpienia, które zaczęło się pewnej nocy wiele lat temu, kiedy odeszła od niego ukochana kobieta.

     Wszystko się zmienia, gdy Jean w końcu otwiera pozostawiony przez nią list. Wcześniej nie miał odwagi go przeczytać...

~*~

źródło: Znak.com.pl
Sarah Jio
Dom na plaży

♦ Wydawnictwo: Między słowami
♦ Premiera: 14 lipca 2014
♦ Strony: 304
♦ Cena: 34,90 zł

     Nigdy nie ignoruj tego, co dyktuje ci serce.
    
     Nawet jeśli podążanie za jego głosem będzie bardzo trudne. W życiu Anne wszystko było zaplanowane. Wystawne przyjęcia, ślub z mężczyzną, którego zna od wielu lat, kariera idealnej pani domu.

     Wszystkie te plany niszczy jedna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu. Anne chce poznać smak prawdziwego życia, z dala od rodzinnego domu. Dlatego zgłasza się do oddziału pielęgniarek stacjonujących na Bora-Bora. Tam, wśród pięknie kwitnących krzewów hibiskusa i bezkresu turkusowego oceanu narodzi się przyjaźń między nią a tajemniczym żołnierzem Westrym.

     Czy przyjaźń jest dobrym początkiem miłości?

     Czy związek ma szanse przetrwać, gdy piękna wyspa przestanie być rajem?

~*~

źródło: Matras
Gabrielle Zevin
Między książkami

♦ Wydawnictwo: W.A.B.
♦ Premiera: 23 lipca 2014
♦ Strony: 320
♦ Cena: 39,99 zł

     Urokliwa opowieść o właścicielu przytulnej, ale kiepsko prosperującej księgarenki, który po śmierci żony próbuje poskładać życie na nowo. Odnalezienie porzuconej między książkami dwuletniej dziewczynki-sieroty i spotkanie z energiczną przedstawicielką małego wydawnictwa wywróci jego świat do góry nogami. Pogodna opowieść o tym, że zawsze jest czas na nowy początek.

     Są różne sposoby, by żyć wśród książek. Nicole i Ajay rezygnują ze studiów doktoranckich, by otworzyć małą księgarnię na Alice Island. Jako zupełne przeciwieństwa wiodą szczęśliwe życie – aż do wypadku, w którym ginie Nicole.

     Śmierć żony sprawia, że Ajay się załamuje. Coraz bardziej izoluje się od świata – Amelię, agentkę z wydawnictwa, od którego przyjmował książki, niemalże wyrzuca z domu, regularnie się upija i powoli zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Do momentu, w którym po jednej z upojnych nocy nie zostaje okradziony z jedynej rzeczy, która ma dla niego jeszcze jakąś wartość – pierwszego wydania Tamerlana, tomu poezji Edgara Allana Poego. Pewnego dnia natomiast Ajay ma wrażenie, że jego życie zmieniło się w jakąś wariacką powieść – po powrocie do domu zastaje tam dwuletnią płaczącą dziewczynkę, porzuconą przez matkę. Nie potrzeba wiele czasu, by Maja stała się jego oczkiem w głowie. To właśnie dla niej postanawia sporządzić wyjątkową listę lektur…

~*~

źródło: Matras
Clara Sanchez
Skradziona

♦ Wydawnictwo: Znak
♦ Premiera: 16 lipca 2014
♦ Strony:
♦ Cena: 36,90 zł

     Pewnego dnia w teczce z dokumentami, do której dzieci nie powinny zaglądać, Weronika znalazła fotografię. Ze zdjęcia spoglądała na nią dziewczynka, bardzo do niej podobna, trochę tylko starsza. Na odwrocie ręką mamy było zapisane jedynie imię: Laura. Weronika, mimo że miała dopiero 9 lat, intuicyjnie wyczuwała, że nie powinna zadawać pytań. Jednak rodzinna tajemnica nie dawała jej spokoju.

     Kim była Laura? I jak jej osoba łączyła się z dziwnym zachowaniem rodziców?

     "Skradziona" to powieść nawiązująca do kontrowersyjnej afery, która wstrząsnęła Hiszpanią: co najmniej 60 000 Hiszpanów zostało w dzieciństwie porwanych i sprzedanych zaraz po narodzinach. Ich matki były przekonane, że dzieci zmarły przy porodzie.

~*~

źródło: Matras
Christina Baker Kline
Sieroce pociągi

♦ Wydawnictwo: Czarna Owca
♦ Premiera: 16 lipca 2014
♦ Strony: 372
♦ Cena: 34,99 zł

     Sieroce Pociągi to pasjonująca historia o przyjaźni, poszukiwaniu bliskości i swojego miejsca w świecie.

     Molly Ayer zostaje przyłapana na kradzieży książki z biblioteki. Staje przed wyborem: kilka miesięcy w poprawczaku lub praca społeczna – uporządkowanie strychu leciwej wdowy. Dziewczyna wybiera drugą opcję i trafia do domu Vivian Daly. Nie spodziewa się tego, co przyniesie jej los…

     Na początku XX wieku, tysiące samotnych dzieci wywożono „sierocymi pociągami” z głodującego Nowego Jorku na farmy Środkowego Zachodu USA. Vivian była jednym z nich. Kobieta próbowała wymazać z pamięci trudne lata, jednak kufry na strychu przechowały świadectwa jej przeszłości.

     Wizyty Molly przywołują wspomnienia wielu tragicznych wydarzeń, porzucenia, wyobcowania. Pomimo różnicy wieku kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą, odkrywając że ich losy i charaktery nie są tak różne, jak mogłoby się wydawać. Obydwie spędziły dzieciństwo samotnie, na wędrówce z jednego domu zastępczego do drugiego, wychowywane przez obcych ludzi. Obie noszą w sobie wiele pytań dotyczących przeszłości, na które nie znają odpowiedzi…

~*~

     Nie wiem jak Wy, ale ja już mam kilka upatrzonych pozycji ;)

19 komentarzy:

 1. Kuszą mnie "Cienie przeszłości"

  OdpowiedzUsuń
 2. "Między książkami" wygląda zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja chyba tym razem podziękuję, no może jedynie "Między książkami" do mnie przemawia. :)
  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znalazłam nic dla siebie :c

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi się podobają wszystkie propozycje:) największą ochotę mam chyba na Skradzioną, choć te okładki wydawnictwa Replika kuszą, są prześliczne:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie jedynie ta pozycja "Miedzy książkami", ale nie na tyle, bym musiała po nią już teraz sięgać.

  Przy okazji zapraszam do mnie na książkowy konkurs: http://heaven-for-readers.blogspot.com/2014/07/richard-paul-evans-michael-vey-bunt_10.html - 5 książek do zgarnięcia dla jednej osoby (do wyboru z wielu!) :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujące pozycje, tylko troszkę mniej w moich klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będe miała za niedługo okazje przeczytać 'Skradzioną' z czego bardzo się cieszę, ponieważ bardzo zależy mi na tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym rzucić okiem na Dom na plaży :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Między książkami
  Sieroce pociągi
  Lawendowy pokój
  - biorę wszystkie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Cienie przeszłości" na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dom na plaży i Skradziona to moje typy ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sugerując się samym tytułem, w ciemno biorę Między książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Między książkami" ma świetną okładkę, ale bardziej zainteresowała mnie "Skradziona" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nic dla mnie :( Ten miesiąc jest kiepski i to bardzo :(

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdybym zobaczyła je w księgarni i zwróciła uwagę na okładki to wybrałabym między książkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Chętnie przeczytałabym "Skradzioną" i "Między książkami", a "Sieroce pociągi" właśnie czytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. ksiazki wydaja sie ciekawe :) masz przepiekny naglowek!

  OdpowiedzUsuń
 19. Tyle ksiażek do przeczytania a takj mało czasu! :) i skąd wziąć na nie wszystkie pieniądze :D

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...