24 maja 2014

[#9] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     Powoli się rozkręcam… ;D Wczoraj skończyłam lekturę Śmiecia i właśnie pracuję nad recenzją. Zdradzę tylko tyle, że… warto po niego sięgnąć. Ma tak samo niesamowite wnętrze jak okładka.

     Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma informacjami, m.in. zapowiedziami. :)

~*~

Roland Topor
Czarne krowy


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 27 maja 2014
♦ Strony: 174
♦ Cena: 25,90 zł

Roland Topor – mistrz groteski i czarnego humoru  powraca!

     „Wszyscy mówią, że krowy mają cielęce spojrzenie. Jednak to spojrzenie jest nie tylko cielęce. Ono jest wredne. To spojrzenie zabójcy, które można znaleźć w jednym z kryminałów z Série noire.  Czarna krowa wyciąga broń i kieruje w waszą stronę grad kul, nie przestając nawet przeżuwać swojej gumy. Bez rozterek i wyrzutów sumienia. Zlecenie jak każde inne, dla kasy. Takie są właśnie czarne krowy.
Istne bydlęctwo!”

     Czarne krowy to ostatnia książka Rolanda Topora, którą napisał krótko przed śmiercią. W tym nieopublikowanym dotąd zbiorze trzydziestu trzech opowiadań znaleźć można wszystkie tematy, które prześladowały autora: wyalienowanie w świecie rzeczy i pieniądza, potworność i starzenie się, lęk przed uciekającym czasem i krążącą wokół śmiercią. A wszystko to zroszone czarnym humorem, wrodzonym poczuciem groteski oraz na przemian sztubacką i niepokojącą fantazją – znakami rozpoznawczymi Topora.

Siedemnaście lat po śmierci, Topor wciąż się śmieje!

~*~

Theodor Kröger
Syberia. Moje miejsce na Ziemi


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 27 maja 2014
♦ Strony: 440
♦ Cena: 35,90 zł

     Syberia! To słowo powszechnie wymawia się tylko szeptem. Prawie żaden zesłaniec nigdy stamtąd nie wraca. Ten, któremu się to jednak udało, był już siwy i na zawsze milczący. Nigdy więcej na jego twarzy nie pojawiał się uśmiech. Najczęściej siedział nieruchomo – jeżeli to możliwe to w słońcu – i patrzył zamyślony w dal. Wyglądało to tak, jakby stale na coś czekał…

     Kiedy rozpoczyna się I wojna światowa, Theodor Kröger, Niemiec mieszkający w Petersburgu, słyszy wyrok, którego obawiają się wszyscy przeciwnicy Rosji: zesłanie. W ten sposób trafia do Nikitino, wsi w głębi groźnej Syberii, gdzie lato jest krótkie i upalne, a zima mroźna i śmiertelnie niebezpieczna. Dzięki funduszom otrzymanym od ojca udaje mu się uzyskać ograniczoną swobodę ruchów i rozpoczyna walkę o przetrwanie i powrót do domu.

     Okazuje się jednak, że Syberia ma mu do zaoferowania znacznie więcej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać: cel, pracę, przyjaźń... a nawet miłość. Jednym słowem – życie.

Opowieść o poszukiwaniu szczęścia i sensu życia tam, gdzie pozornie nie sposób ich odnaleźć.

~*~

Terry Brooks
Miecz Shannary


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 27 maja 2014
♦ Strony: 444
♦ Cena: 39,90 zł

Absolutna klasyka światowej high fantasy!
Ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy cyklu!

     Setki lat temu Wielkie Wojny Ludów położyły kres wznoszonej przez wieki wspaniałej cywilizacji. Zło – jak się wydaje: bezpowrotnie – podzieliło ocalałych ludzi oraz inne rozumne rasy – krasnoludy, elfy, trolle i gnomy. Pozornie uśpione mroczne siły teraz przymierzają się do kolejnego ataku.

     Dla Flicka i Shei Ohmsfordów spokojna dolina Shady Vale jeszcze do niedawna była niemal całym światem. Teraz jednak, kiedy na progu karczmy ich ojca staje najpierw tajemniczy druid, potem zaś małomówny książę, a na niebie pojawiają się istoty, o jakich nie śnili w najgorszych koszmarach, zostają wciągnięci w wyprawę, której sensu z początku nie są w stanie pojąć...

     Zło zbliża się wielkimi krokami, a powstrzymać je jest w stanie jedynie legendarny Miecz Shannary. Ten zaś może zadziałać tylko w rękach prawowitego spadkobiercy...

„Olśniewająca podróż w krainę fantasy”
Frank Herbert, autor cyklu Kroniki Diuny

Na podstawie cyklu powstaje serial!

~*~

     Od 22-28 maja na stronie ebookpoint.pl będzie możliwość nabycia wszystkich ebooków wydawnictwa Novae Res  za 9,90 ;) Zainteresowanych odsyłam >>TUTAJ<<


~*~

     To by było na tyle. Jeśli chodzi o zapowiedzi, to z wielką chęcią sięgnę po Syberię. A wy, na co macie chrapkę? ;)10 komentarzy:

 1. Jakoś nie znalazłam nic szczególnego dla siebie, no może tak trochę przypadł mi "Miecz Shannary". :)
  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałabym "Syberię".

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zapowiedzi. "Syberia" --> Czekam na recenzję ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O 'Czarnych krowach' i 'Syberi' chętnie przeczytam/

  OdpowiedzUsuń
 5. 'Syberia. Moje miejsce na Ziemi' mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po ostatnią książkę chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miecz Shannary wydaje się być ciekawy, może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...