28 kwietnia 2014

[#8] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     W przerwie nad pisaniem recenzji Żółtej sukienki Beaty Gołembiowskiej przychodzę do Was z kolejną porcją zapowiedzi. Co my tutaj mamy...

~*~

Anna Klejzerowicz
Sąd ostateczny

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 7 maja 2014
♦ Strony: 316
♦ Cena: 34,90 zł

Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz
w pojedynku z naśladowcą Hansa Memlinga

     Emil Żądło, który zrezygnował z pracy w policji na rzecz dziennikarstwa, przeżywa kryzys. Kryzys wieloraki: związany z pracą, z brakiem natchnienia na nowy artykuł, z finansami, z uczuciami, z życiem w ogóle… Za ostatnie pieniądze kupuje alkohol i papierosy, nie ma siły wstać z łóżka i wziąć się w garść, a na dodatek jego była żona utrudnia mu kontakty z synem i męczy o zaległe alimenty.

     Wszystko się zmienia, gdy któregoś razu w nocnym pubie spotyka córkę swojej starej sąsiadki, Dorotę. Młoda kobieta i jej narzeczony tej samej nocy zostają brutalnie zamordowani w niejasnych okolicznościach. Zaintrygowany Emil postanawia pomóc policji w śledztwie.

     Emil Żądło to świetnie skonstruowana postać, która od pierwszej chwili wzbudziła moją sympatię.

Agnieszka Lingas-Łoniewska,
 autorka m. in. trylogii Zakręty losu, Szóstego, Łatwopalnych i Brudnego świata


W przygotowaniu kolejne części serii:
 


~ DODRUKI ~


Joanna Sykat
Jesteś tylko mój


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 10 grudnia 2013
♦ Strony: 220
♦ Cena: 29,90 zł

     Natasza poznała Krzysztofa na kursie rumby. Początkowo mężczyzna jest dla niej tylko partnerem do tańca i przyjacielem. Kiedy wreszcie kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że mogłoby ich łączyć coś znacznie więcej, ten zaczyna układać sobie życie z inną.

     Po długim czasie Natasza i Krzysztof spotykają się ponownie, a tłumione przed laty uczucie wybucha ze zdwojoną siłą. Jest tylko jedno „ale”: Krzysztof zdążył już założyć rodzinę; ma żonę i syna, którego bardzo kocha. Mężczyzna postanawia jednak podzielić swoje życie – i serce – na pół. Natasza w końcu godzi się na bycie „tą drugą”. Ani ona, ani Krzysztof nie domyślają się jednak, że jego żona wie o wszystkim.  Czy Renata będzie w stanie nadal żyć z okłamującym ją mężczyzną dla dobra synka?

     Pewnego wieczoru na spotkaniu autorskim Nataszy, która opisała historię swojej wielkiej miłości w najnowszej książce, zjawia się Renata. Wręcza pisarce tajemniczy żółty zeszyt. Opowieść, którą Natasza w nim znajdzie, zupełnie zmieni życie jej samej i małego Jasia…

Natasza i Renata – czuła kochanka i zdradzana żona.
Dwie kobiety, dwie matki, dwie historie.
I jeden mężczyzna, który łączy i dzieli.

~*~

Marianne Fredriksson
Simon i dęby


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 10 września 2013
♦ Strony: 396
♦ Cena: 34,90 zł

     Kolejna po „Chłopcu w pasiastej piżamie” piękna, ujmująca i ciepła historia o przyjaźni, dorastaniu oraz poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie skażonym wojną.

     Nad Europą wiszą ciemne chmury – zwiastun II wojny światowej.
Choć podczas konfliktu Szwecja zachowuje neutralność, ci chłopcy nie mogą spać spokojnie...

     Karin i Eryk Larssonowie, bezdzietne małżeństwo, wychowuje pod swoim dachem młodego Simona. Chłopiec nawet nie domyśla się, że „matka” i „ojciec” nie są jego prawdziwymi rodzicami, choć czuje, jak wiele go od nich różni, nie tylko fizycznie. Karin i Eryk za wszelką cenę starają się ukryć przed Simonem jego prawdziwe, żydowskie pochodzenie – zwłaszcza gdy do kraju docierają echa fali antysemityzmu...

     Tuż po wybuchu wojny w szkole mały Simon zaprzyjaźnia się z Izaakiem i jego rodziną. To Ruben – ojciec Izaaka – staje się dla niego wzorem i autorytetem. W miarę rozwoju wypadków więzi między chłopcami i ich rodzinami coraz bardziej się zacieśniają. Nadchodzi też chwila, w której Simon wreszcie będzie musiał poznać prawdę o samym sobie...

     Książka „Simon i dęby” została przez szwedzkich krytyków okrzyknięta jedną ze stu najlepszych powieści na świecie. W 2011 roku na jej podstawie nakręcono poruszający dramat psychologiczny „Simon och ekarna” (tytuł polski: „Simon i dęby”).

~*~

Monika Rebizant-Siwiło
Przytul mnie


♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 25 czerwca 2013
♦ Strony: 408
♦ Cena: 34,90 zł

Miłość czeka na każdego

     Wydawałoby się, że to historia stara jak świat...

     On – niepoprawny romantyk – zupełnie niespodziewanie dziedziczy po dziadku uroczą leśniczówkę i piątkę kotów.

     Ona po bolesnych doświadczeniach ucieka przed przeszłością na wieś.

     Oboje znają się od dziecka... ale Anna nie jest już piegowatą smarkulą, Anią Shirley z zaplecionymi warkoczami i głową w chmurach. Również Michał, choć – jak ona – tęskni za prawdziwą miłością, pierwsze uczuciowe stłuczki ma już za sobą. Spotkanie po latach stopniowo sprawia, że obojgu szybciej biją serca...
    
     ...ale życie nie jest wcale takie proste. Najpierw każde z nich będzie musiało policzyć się z przeszłością i poukładać na nowo teraźniejszość – zwłaszcza Michał, w życiu którego jest jeszcze ta druga – Maja.

     Czy Anna i Michał podejmą ryzyko i odnajdą wspólną drogę?

~*~

Beth Remis
Cienie ziemi


♦ Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie (Grupa Wydawnicza Publicat)
♦ Premiera: 30 kwietnia 2014
♦ Strony: 392
♦ Cena: 37,00 zł

     Amy i Starszy w końcu opuszczają klaustrofobiczne ściany „Błogosławionego”. Są gotowi zacząć od początku — stworzyć nowy dom na Centauri-Ziemi. Na planecie, dla której Amy przebyła dwadzieścia pięć trylionów mil. Lecz nowa Ziemia nie jest rajem, jakiego się spodziewała. Amy i Starszy muszą czym prędzej odkryć, kto — lub co — kryje się na jej powierzchni. Tylko w ten sposób zdołają ocalić rozdartą kolonię i zbudować wspólną przyszłość.

     Każde nowe odkrycie przynosi jednak nowe zagrożenie. Amy i Starszego czeka najbardziej koszmarna wyprawa w ich życiu — wyprawa w głąb ich własnego człowieczeństwa.

     Bo jeśli kolonia upadnie, wówczas wszystko, co dotychczas poświęcili — przyjaciele, rodzina, życie na ziemi — nagle utraci swój sens.


~ NOWOŚCI ~


P.C. i Kristin Cast
Klątwa Neferet


♦ Wydawnictwo: Książnica (Grupa Wydawnicza Publicat)
♦ Premiera: 16 kwietnia 2014
♦ Strony: 158
♦ Cena: 25,00 zł

P.C. i Kristin Cast odkrywają mroczną tajemnicę najwyższej kapłanki Domu Nocy.

      Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej umyśle rodzi się pragnienie, by zemścić się na mężczyźnie, któremu kiedyś ufała.

~*~

Susan Ee
Angelfall. Penryn i świat Po


♦ Wydawnictwo: Filia
♦ Premiera: 9 kwietnia 2014
♦ Strony: 355
♦ Cena: 36,90 zł

     W kontynuacji bestsellerowego thrillera fantasy Angelfall niedobitki ocalałe z anielskiej apokalipsy zaczynają organizować się na gruzach cywilizacji. Grupa ludzi porywa Paige, siostrę Penryn, biorąc ją za jednego z potworów; kończy się to masakrą. Paige znika. Ludzie są przerażeni. 

     Penryn przemierza ulice San Francisco, szukając Paige. Dlaczego miasto zupełnie opustoszało? Gdzie się podziali mieszkańcy? Poszukiwania zaprowadzą Penryn w samo centrum tajnej operacji aniołów, gdzie będzie miała okazję uchylić rąbka ich tajemnicy i zrozumieć, do jak przerażających czynów są gotowe się posunąć. 

     Tymczasem Raffe próbuje odzyskać swoje skrzydła. Bez nich nie powróci do społeczności aniołów, ani nie zajmie należnej mu pozycji jednego z przywódców. Jakiego dokona wyboru, rozdarty między tęsknotą za skrzydłami, a pragnieniem zapewnienia Penryn ochrony? 

~*~

     Nie wiem jak wy, ale z dodruku Simon i dęby na pewno skorzystam, Klątwa Neferet czeka w długaśnej kolejne (podobnie jak Ślubowanie Lenobii). Do  Angelfall. Peryn i świat Po również zajrzę. ;) Możecie się spodziewać w niedalekiej przyszlości ich recenzji (Trochę dłużej na Angelfall, bo przede mną jeszcze pierwsza część... ;))

     W planach na kwiecień mam jeszcze zamiar opublikować recenzję Żółtej sukienki, która zamknie ten miesiąc. Pojawi się ona w ostatni dzień kwietnia, kiedy ja będę albo na działce, albo jeszcze w drodze. Jeszcze tylko kilka dni kochani do majówki. Wytrzymamy? ;) No ba! ;D.

21 komentarzy:

 1. Mnie zainteresowała książka "Cienie Ziemi" - ale widzę, że to któryś z kolei tom cyklu - więc chętnie przeczytałabym całość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sąd ostateczny zachęca do lektury ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie chyba nic, ale coś mi mówi, że cieszysz się z nadchodzącej premiery Klątwy Neferet ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładki czterech pierwszych książek są niesamowite. Jeśli chodzi o treść to najbardziej interesuje mnie książka ,,Simon i dęby".

  OdpowiedzUsuń
 5. Angelfall własnie czytam i uwielbiam! Polecam fanom dystopii i aniołów w mrocznym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczególnie interesuje mnie Angelfall, choć nie odmówię również "Przytul mnie" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej ciekawi mnie seria Beth Revis, muszę przeczytać pierwszą część. W nazwisku autorki masz literówkę. :) Chcialabym też przeczytać pierwszy tom "Angelfall".

  OdpowiedzUsuń
 8. No to ja sobie poczekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle ciekawych nowości, a ja nadal mam zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na dniach zabieram się za "Cienie ziemi", bo już czekają na półce i nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła tę książkę przeczytać. :) Planuję też zabrać się za Angelfall, bo słyszałam o tej serii tyle dobrego, że o rany. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Angelfall 2 szczerze polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam wielką ochotę przeczytać wszystkie cztery książki Wydawnictwa Replika :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam "Jesteś tylko mój" i byłam zadowolona z tej lektury:) "Simon i dęby" w dalszym ciągu mnie interesuje:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla mnie zdecydowanie "Sąd ostateczny" i "Angelfall".

  OdpowiedzUsuń
 15. "Simon i dęby" brzmi ciekawie, "Przytul mnie" też, nie wiem, jak z "Angelfall", nie czytałam pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Kurde no, pieniądze nie rosną na drzewach! Czas też XDD

  OdpowiedzUsuń
 17. Hmm mam nadzieję, że "W otchłani" mi się spodoba! :) (żeby móc później przeczytać "Cienie ziemi")

  OdpowiedzUsuń
 18. Oj znalazłoby się kilka książek spośród wyżej przedstawionych na które miałabym ochotę. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Moim faworytem jak na tą chwilę jest książka "Jesteś tylko mój". Chociaż nie pogardziłabym, gdybym miała możliwość przeczytania reszty książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam na oku kilka pozycji, zobaczymy czy uda i się je szybko zdobyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Kontynuacja Angelfall już do mnie jedzie :)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...