22 lutego 2014

[#4] Zapowiedzi


Witajcie kochani!

     Dzisiaj po raz kolejny przychodzę do Was z zapowiedziami. Tym razem możemy spodziewać się książek kierowanych do kobiet (w końcu wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet ;).

~*~

Joanne Greenberg
Życie to nie bajka

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 4 marca 2014
♦ Strony: 320
♦ Cena: 34,90 zł

Dowiedziałam się, co to znaczy być obłąkaną.
To naprawdę nie byle co.

     Deborah – młoda kobieta, uciekająca przed trudnościami życia i  żyjąca w świecie fantazji z czasów dzieciństwa – wpada w pułapkę stworzonego przez siebie świata obłędu. Zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Z diagnozą: schizofrenia, trafia pod opiekę niezwykłej, troskliwej terapeutki, doktor Fried.

     Przejmująca historia schizofreniczki, która miała odwagę rzucić wyzwanie chorobie i  przez trzy kolejne lata toczyła walkę o odzyskanie swojej poczytalności i szczęścia w prawdziwym świecie.

     Doktor Fried usiłowała opisać uczucia kogoś, kto nigdy w życiu nie zaznał prawdziwego zdrowia psychicznego.

     – My, którzy nigdy nie doświadczyliśmy tej choroby z pierwszej ręki, możemy się tylko domyślać, jakie to musi być straszne i samotne. Żąda się teraz od niej, aby zlikwidowała w sobie wszystkie te lata, które uznawała za rzeczywistość, i przyjęła inną wersję świata na wiarę. Choroba Deborah jest teraz rozpaczliwą walką o zdrowie.

     Niezwykle szczera i prawdziwa powieść, oparta na przeżyciach autorki, pozwala zobaczyć, jak wygląda schizofrenia od podszewki i sprawia, że przeżywamy  to samo, co główna bohaterka.

~*~

Iwona Czarkowska
Słomiana wdowa, czyli kobieta do zadań specjalnych

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 4 marca 2014
♦ Strony: 388
♦ Cena: 34,90 zł

     Zwariowana i absolutnie kobieca powieść, w której humor i pogoda ducha okazują się lekarstwem na wszystko.

     Historia lekkomyślnej Zuzanny Roszkowskiej, na co dzień agentki nieruchomości, po godzinach kobiety zdolnej do wszystkiego i żony prawie idealnej, która w niezwykle urokliwy sposób uświadamia nam, iż nasze słabostki to de facto przymioty, gdyż dzięki nim jesteśmy wyjątkowi, unikatowi.

     Jest to też opowieść o namiętnej miłości młodego małżeństwa, które tę miłość wystawia na próbę. Problemy finansowe zmuszają parę do chwilowego rozstania. Michał przyjmuje posadę w szpitalu na Wyspach Brytyjskich. Od tego momentu życie słomianej wdowy staje się iście wywrotowe. Nieokrzesana Zu nieustannie wpada w tarapaty, usiłując rozwikłać zagadkę rodziny Kowalów i poznać historię zakładu pogrzebowego Zielony Karawan. Pragnie pomóc sympatycznym staruszkom w anulowaniu opłat z tytułu dziedziczenia kamienicy obciążonej hipoteką. Kluczem do rozwikłania tajemnicy jest stara fotografia z rodzinnego albumu. Uzbrojona w urok osobisty agentka Zu rozpoczyna prywatne śledztwo…

     Zu będzie musiała zmierzyć się z pewnym uciekającym trupem, pawianami cierpiącymi na depresję, bułgarską agencją towarzyską, sobowtórem Elvisa Presleya i tajemniczym mężczyzną, który mierzy do niej... z armaty!

~*~

Monika Rebizant-Siwiło
Wrzosowiska

♦ Wydawnictwo: Replika
♦ Premiera: 4 marca 2014
♦ Strony: 404
♦ Cena: 34,90 zł

     Położone w pięknej scenerii dzikiej przyrody Wrzosowiska to miejscowość urokliwa, choć – podobnie jak pobliskie Czartowe Pole – owiana tajemnicą. To właśnie tu, w samym sercu Zamojszczyzny, wśród małych kapliczek oraz licznych pomników pamięci, przy ruinach nadsopockiej papierni, stare rodzinne sekrety wreszcie ujrzą światło dzienne.

     Opowieści o klątwie, wydarzeniach ostatniej wojny i tych sprzed wieków splatają się z życiem bohaterów, tworząc intrygującą, okraszoną odrobiną magii sagę rodu wiedźm z Wrzosowisk. W miarę jak odkrywane są kolejne karty rodzinnych historii, pojawiają się nowe znaki zapytania i niespodzianki.

     Kim jest piękna, ciemnooka kobieta, która od najmłodszych lat nawiedza sny młodego kleryka, Jakuba? Czy uda się wreszcie złamać ciążącą na rodzinie Natalii klątwę? Co tak naprawdę przydarzyło się Julii dwadzieścia lat temu na wrzosowiskach Czartowego Pola?

~*~

     I tradycyjnie się Was zapytam. Ktoś, coś? ;)
18 komentarzy:

 1. "Wrzosowiska" bardzo chętnie przeczytałabym. ^.^

  OdpowiedzUsuń
 2. życie to nie bajka na pewno wyląduje na mojej półce!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie książka pt. "Wrzosowiska". Kiedy ja znajdę czas na te wszystkie nowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tego wydawnictwa, hmm. Czasami tak chodzę po blogosferze i nadziwić się nie mogę, ile jest tych wydawnictw, ile mam ich do odkrycia - i dobrze, że są, oczywiście, dzięki temu jest więcej lektur. :)
  A "Wrzosowiska" istotnie wydają się najciekawsze - w końcu to idealne miejsce na intrygującą opowieść o klątwie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja poproszę "Wrzosowiska" - wydaje się to opowieść bardzo w moim guście i przypomina nieco norweskie sagi :) "Życie to nie bajka" również wylądowało na mojej liście "do przeczytania" - ciekawią mnie takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wrzosowiska" Monika Rebizant-Siwiło mnie zaciekawiło, może skuszę się jeszcze na " Słomiana wdowa" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zycie to nie bajka" wydaję mi się ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 8. Wrzosowiska mają piękną okładkę, ale poza tym niestety nic mnie nie zainteresowało... Nie moje klimaty niestety ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście chce poznać Wrzosowiska, które na szczęście już do mnie lecą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaki śliczny nowy wygląd ! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic dla siebie nie widzę, ale może recenzje skutecznie mnie zachęcą do którejś z tych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 12. uhu.! jak się tu u Ciebie zmieniło! zmiany jak najbardziej na plus, piękny szablon :)
  mnie osobiście ciekawi - "Życie to nie bajka" tak, zdecydowanie ta lektura!

  OdpowiedzUsuń
 13. "Zycie to nie bajka" brzmi intrygująco!

  OdpowiedzUsuń
 14. Życie to nie bajka - chyba coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwsza książka wydaje się być naprawdę ciekawa, zwłaszcza że oparta na przeżyciach autorki. Trzecia zaś - "Wrzosowiska" ma tak piękną okładkę, że aż chcę się ją czytać! *.*

  OdpowiedzUsuń
 16. Zachęcam wszystkich do przeczytania mojej najnowszej powieści "Wrzosowiska". Myślę, że miłośnicy skandynawskich sag także nie będą zawiedzeni.

  OdpowiedzUsuń
 17. Widzę duże zmiany na blogu :)
  Jeśli chodzi o zapowiedzi, to szczerze mówiąc nawet się za nimi nie rozglądam, bo teraz mam plan przeczytać książki, które od dłuższego czasu czekają na półce ;)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo się liczy. Dziękuję :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...